Receptes nosaukumā minētās sastāvdaļas kopā var iemarinēt arī savādākos veidos, tomēr šajā tehnoloģijā ir gan vizuāli pievilcīgāka noskaņa, gan citas nianses, jo veselu papriku pārāk nedrīkst pieblīvēt, kas burciņās rada papildus brīvu vietu, piemēram, ķiršu tomātu pievienošanai. Protams, varam izmantot dažādu krāsu papriku, kas burciņu darīs vizuāli īpaši pievilcīgu.
1 kg paprikas piepildīšanai izmantosim 2 burkānus un 400 gramus kāpostus, bet marinādi gatavosim no 150 ml galda etiķa (9%), 1 litra ūdens, 200 gramiem cukura, 2 karotēm sāls, 100 ml augu eļļas, 3 -4 aromātisko piparu zirnīšiem un 1 lauru lapas.
Kāpostus smalki sašķērējam, burkānus rupji sarīvējam, abus beram bļodiņā, pievienojam šķipsniņu sāls un ar rokām kārtīgi saberžam, lai dārzeņi labāk sulotos. Sagatavoto maisījumu pēc iespējas blīvāk sapildām iztīrītās paprikas ”glāzītēs” un horizontāli izkārtojam tās piemērota izmēra katlā vai stikla formā.
Citā katliņā gatavojam marinādi – beram vienkopus sāli, cukuru, lauru lapu, piparu zirnīšus, pielejam etiķi, augu eļļu, noslēgumā ūdeni un liekam katliņu uz uguns. Apmaisot ļaujam sākt vārīties un pēc tam pārlejam marinādi virs piepildītās paprikas. Ar virtuves dēlīti vai savādāk viegli noslogojam, ļaujam marinādei atdzist un liekam trauku ledusskapī 2 diennaktis pamarinēties.
Pēc 2 dienām kārtojam piepildīto papriku burciņās. To darām vairākās kārtās, ne pārāk blīvi un brīvās vietas aizpildām ar, piemēram, ķiršu tomātiem.
Noslēgumā burciņās pielejam marinādi un ķeramies pie sterilizēšanas – katliņā ieklājam auduma salveti, burciņas vienkārši pārsedzam ar vāciņiem, katliņā pielejam ūdeni, liekam uz uguns un, pēc vārīšanās sākuma, sterilizējam aptuveni 15 minūtes. Pēc tam burciņas cieši aizvākojam, apgriežam augšpēdus, pārklājam ar segu un ļaujam pilnībā atdzist.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!