Jūsu iedvesmai jauna galerija ar 25 interesantām dārzu idejām , bet tās ievadā noslēgums tēmai par bitēm un apputeksnēšanu. Vācot nektāru, bite ienirst ziedā. Bites ķermenis ir klāts nelieliem matiņiem, pie kuriem pielīp putekšņi. Putekšņus (auga vīrišķās šūnas) bites pārnes no zieda uz ziedu. Putekšņlapa ir zieda vīrišķā daļa, kas sastāv no putekšņlapas kātiņa un putekšnīcas. Putekšnīcas putekšņmaciņos attīstās ziedputekšņi.
Auga sievišķās šūnas atrodas auga auglenīcas lejasdaļā – sēklotnē. Putekšņus uztver drīksna, kas aug no sēklotnes. Drīksnas funkcija ir putekšņu uztveršana – tai izdalās lipīgi sekrēti, kas nodrošina putekšņu pieķeršanos. Putekšņi uz auglenīcas drīksnas dīgst un veido dīgļstobru, pa kuru spermiji nokļūst līdz auga olšūnai uz saplūst ar to. Pēc apputes un apauļošanās ziedlapas nokrīt un no sēklotnes veidojas sēklas vai izaug auglis.
Ir trīs apputes veidi. Pašappute: tā paša zieda putekšņi nokļūst uz tā paša zieda auglenīcas jeb apputeksnēšanās viena zieda robežās. Tuvappute: zieda putekšņi nonāk uz tā paša auga cita zieda jeb svešappute viena auga robežās. Svešappute jeb tālappute: appute starp dažādiem vienas sugas indivīdu ziediem. Svešappute starp vairākiem augiem ir vēlamākais un biežākais apputes veids. Piemēram, ābolu šķirni „Cox Orange“ var apputeksnēt ābolu šķirnes „Golden Deliciuos“ ziedi.
darzi349