Jūsu iedvesmai jauna galerija ar 25 interesantām idejām nelielām virtuvēm un ievadā nedaudz noderīgas informācijas par virtuves galdu izvēli. Viens no populārākiem risinājumiem ir salokāms galds, kuru nepieciešamības gadījumā var izvilkt lielāku. Ne mazāk ērts ir kustīgs galds uz ritentiņiem, kuru var pārvietot tieši tur, kur tas ir vajadzīgs visvairāk, vai arī, kur tas vismazāk traucē. Daudz oriģinālāks risinājums ir slīdošais galds – tas ir stiprināts pie sienas, gar kuru tas slīd, bet papildus to balsta viena vai divas kājas uz ritentiņiem. Ļoti izplatīti mazās telpās ir atgāžamie galdi, kas pēc savas būtības ir skaists panelis, kas tiek stiprināts pie sienas un vajadzības gadījumā atvāzts. Šāds galdiņš būs ļoti piemērots ģimene, kur maltīti parasti ietur istabā – tas netraucēs rosīties pa virtuvi, bet atsevišķos brīžos jūs neierobežos arī galda trūkums. Lielākās virtuvēs var ierīkot arī bāra leti – tā noteikti neaizvietos pusdienu galdu, taču brokastīm un vieglām uzkodām tieši kā radīta. Ja virtuve ir lielāka par 20 m2, vietas ziņā jūs varat atļauties gan leti, gan klasisko pusdienu zonu.
Ja virtuvē ir pietiekami daudz vietas, var izvēlēties jebkādas formas galdu, par vienīgo kritēriju izvēloties interjera stilu un virtuves konfigurāciju. Lielā virtuvē, kur iekārtojuma izvietojums ir gar sienām, vēlams galdu novietot tā, lai tas kalpotu par labu interjera akcentu
Lielā virtuvē, sākot no 20 m2 labi izskatīsies gan apaļš, gan ovāls galds. Starp citu, tie aizņem vairāk vietas nekā taisnstūra vai kvadrāta formas modeļi. Un, prasti tie ir nošķirti no darba zonas, veidojot stacionāru pusdienu zonu.
Nelielā virtuvē priekšroka dodama taisnstūra galdam, nevis kvadrāta formas, bet tieši taisnstūra, jo pie tā var apsēsties vairāk cilvēku, taču telpas ziņā tas neaizņem daudz vairāk vietas kā kvadrāta formas galds.
virtuves33