Jūsu iedvesmai piedāvājam jaunu galeriju ar idejām virtuvei , bet tās ievadā noderīga informācija par virrtuves fasādēm un to specifiku . Dārgas un ilgmūžīgas ir masīvkoka durtiņas (ozols, dižskābārdis, riekstkoks, priede, ķirškoks u.c.). Mazliet ekonomiskāks variants ir durtiņu rāmis no masīvkoka ar finierētu pildījumu. Finierētas virtuves iekārtas durtiņas ir izskatīgs un dabīgs risinājums. Plaši virtuves iekārtu fasāžu izgatavošanai izmanto MDF un laminētās kokskaidu plātnes.
Kokskaidu plātņu izgatavošanas tehnoloģija paredz, ka skaidas savstarpēji tiek salīmētas ar sintētiskajiem sveķiem un pēc tam sapresētas. Lietošanas laikā tās izdala cilvēkam kaitīgo formaldehīdu, tāpēc šī materiāla lietojums rūpīgi jāizsver.
MDF tādā ziņā ir veselīgāks , jo tā sastāvā esošās koksnes šķiedras tiek salīmētas ar ekoloģiski neitrālu sastāvu. Tā kā tas labi padodas profilēšanai, no tā iespējams izgatavot interesantākas formas un tekstūru, kā arī, šādas durtiņas iespējams krāsot un pārkrāsot. Ja MDF ir lakots vai krāsots, jūs iegūstat fasādes, kas nebaidās no augsta mitruma līmeņa, tauku traipiem un temperatūras maiņām.
Alumīnija un tērauda klātbūtne virtuves izskatam piešķir modernu izskatu. Tos izmanto gan kā paneļus, ko klāj uz MDF vai kokskaidu plātnes virsmām vai izmanto durtiņu apdarē. Stikla klātbūtne var būt visu stilu virtuves iekārtās – gan klasiskajās, gan kantrī, un jo sevišķi minimālisma un high-tech stila virtuvēs. Un ja vēl skapja iekšpusē ierīko apgaismojumu…
Tātad, virtuves fasādes izskats ir atkarīgs ne tikai no materiāliem, kādi izmantoti, bet jo sevišķi no to izgatavošanā un apstrādē izmantotajām tehnoloģijām. Tieši no to darbu un tehnoloģiju kvalitātes ir atkarīga virtuves iekārtas ilgmūžība. Apakšējo skapīšu izmēru standarti ir 720, 670 vai 570 mm.
virtuves25