Kad būsim izmēģinājuši visu svešzemju auksto zupu daudzveidību, noteikti neaizmirsīsim ik pa laikam atgriezties pie tām auksto zupu receptēm, kurās izmantosim tikai pašu mājās audzētos dārzeņus. Īpaši tas attiecas uz bietēm, kuras noteikti vajadzētu ne vien pašiem novārīt, bet arī izmantot biešu novārījumu, jo, kā jau minējām, gan tomātu sulu no pakas, gan kefīru vai paniņas zupas šķidrināšanai mēs izmantosim citās receptēs.
Viena no mūspuses tradīcijām ir arī tāda, ka zupas mēdzam vārīt vairākām dienām, tāpēc aicinām ievērot, ka no tālāk minētā tiks gatavots aptuveni 4 – 5 litri aukstās zupas. Vajadzēs 4 -5 vidēja izmēra bietes, 2 – 3 nelielus gurķus, 4 olas, 4 kartupeļus, zaļos lokus ar visiem sīpoliem, 3 vai vairāk redīsus, 300 – 400 gramus vārītas desas (var iztikt arī bez tās, bet var aizvietot ar, piemēram, vistas gaļu).
Bietes nomizojam, sarīvējam un liekam katliņā ar verdošu ūdeni. Procesā noteikti piespiežam citrona pusītes sulu vai pieberam pusi tējkarotes citronskābes, lai biešu buljons nepazaudētu košo krāsu. Vārīšanas process ilgs aptuveni 25 – 30 minūtes, pēc tam katliņu atdzesējam un liekam ledusskapī, jo mēs taču gatavosim auksto zupu un daudzi pirms pasniegšanas buljonā mēdz iemest arī kādu ledus gabaliņu.
Ja loki ir cieti, tos, kopā ar visiem sīpoliņiem, sablendējam, procesā pievienojam labi daudz sāls un sablendējam, nebaidoties, ka no lokiem izdalās sula. No visa pārējā novārām tikai kartupeļus un olas. Kopā ar redīsiem un desu tos sagriežam tāpat kā salātiem, pievienojam sablendētos lokus un atceroties, ka esam tiem pievienojuši daudz sāls, vairs neko nesālām, bet vienkārši visu samaisām.
Atliek tik vien kā savienot biešu buljonu ar sausajām sastāvdaļām un tieši šeit iederētos nevis samaisīt visu kopā, bet galdā likt tikai tik daudz, cik mēs apēdīsim šajā reizē. Protams, varam atsevišķi pildīt katra ēdāja šķīvi, bet visiem iederēsies arī krējums un kāda šķipsniņa diļļu, kā arī, sāls trauciņš un pipari katra paša gaumei.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!