Šīs interesanto dārza ideju galerijas ievadā noslēdzam vēl vakar aizsākto tēmu par siltumnīcām vasaras laikā . Paaugstināts gaisa mitrums var būt arī kaitīgs – sevišķi vasaras beigās, kad naktis kļūst garākas. Daudzu slimību ierosinātāju sporu dīgšanai nepieciešams, lai 4 – 6 stundas uz augu lapām būtu ūdens plēvīte vai atsevišķi pilieni.
Ja rasa veidojas tikai no rīta un relatīvi ātri nožūst, sporām pietrūkst laika inficēt lapu, turklāt saules ultravioletais starojums nāvējoši iedarbojas uz lielāko daļu mikroorganismu. Ja lapas samitrinātas vakarā, patogēniem līdz rītausmai laika ir papilnam – palielinātais gaisa mitrums naktīs augiem neļauj nožūt un veicina inficēšanos. Tādēļ visi smidzinājumi jāveic pietiekami agri, lai lapas līdz tumsai pagūtu apžūt. Ūdens trauki, kas dienā palīdzēja pārvarēt karstumu, pa nakti jāiznes no siltumnīcas.
Labāk augus laistīt no rīta, nevis vakarā. Naktī augi mitrumu neizmanto, ūdens no augsnes virsējās kārtas iztvaiko un mitrina gaisu siltumnīcā, tā veicinot slimību izplatību. No rīta laistīti augi dienas karstāko brīdi sagaida jau ar zināmu ūdens rezervi un labāk to pacieš. Novītušo augu reanimācija vakarā parasti ir mazāk iedarbīga.
darzi271