Apprecēties mīlestības vārdā – tas ir skaisti. Bet kāpēc sevi nolemt nabadzībai vai visu mūžu ekonomēt, savienojot savu dzīvi ar cilvēku, kurš nespēj vai nevar pietiekami daudz nopelnīt? Taču no otras puses , aprēķina laulības nav tas labākais glābiņš.
Protams, nauda cilvēku var darīt daudz laimīgāku – tā nomierina, dod iespēju dzīvot dzīvi, ne par ko nedomājot, neskaitīt naudu katram pirkumam. Turklāt – var jau būt, ka jūs tomēr iemīlēsiet šo cilvēku.
Aprēķina laulības uzreiz asociējas ar jaunu līgaviņu, tikko izkāpušu no mātes azotes, un vecu vecīti – tā ap 89 gadiem, bet ne jau vienmēr tā tam jābūt. Nemīlēt vēl nenozīmē necienīt, nemīlēt nenozīmē, ka šim cilvēkam jābūt pretīgam un riebīgam. Un ja nu šis vīrietis pats nemitīgi uzstāj, lai precaties ar viņu, zinot, ka jūsu jūtas nav tādas kā viņam? Bet vai var būt attaisnojums aprēķina laulībām? Kad viens no partneriem (ne vienmēr tas ir vīrietis) ģimenei sagādā daudz vairāk naudas nekā otrs, tas nenozīmē, ka tas otrs automātiski iegūst biļeti uz „laimīgo zemi”
„Nauda atrisina daudz problēmu, bet tikpat daudz arī rada,” stāsta Barbara Stenni, grāmatas „Skaistais princis neatnāks” autore. Tāpēc turpmāk, kad sapņosiet par bagātu vīru (iespējams, pēc strīda ar pašreizējo partneri, kas, pēc jūsu domām, pelna pārāk maz…) – padomājiet par dažām grūtībām, ar kurām varat sastapties, slēdzot aprēķina laulības.
Kontrolpakete
Pieņemt ģimenē lēmumu – tas nereti nozīmē nokļūt interešu konflikta krustugunīs. Bet, ja jūsu partneris ir 1000 reižu bagātāks par jums, vai arī viņam ir 1000 reižu vairāk balsstiesību, lemjot par to, kas, cik un kad tērēs viņa naudu? Ja jūsu partneris ir ļoti privātīpašniecisks, bet jūs piekrītat teicienam „nauda – tā ir vara”, tad bagātam partnerim ir daudz lielāka ietekme ģimenē, stāsta Barbara Blouīna, grāmatas „Aiz mīlestības un/vai aprēķina: kā tas ietekmē sievietes un vīrieša attiecības” autore.
Nauda neaug kokos
Naudu „taisa” respektabli cilvēki – bieži vien nelegālā ceļā. Dažreiz vīrieša bagātība – nopelnīta vai mantota – var kļūt par cēloni konfliktam. Kad jūs uzzināt, kā šī nauda ir nopelnīta, šīs metodes, pēc jūsu uzskatiem, var būt nepieņemamas. It kā no šādas problēmas var izvairīties, visu noskaidrojot līdz kāzām, bet bieži vien tas nenotiek. Parasti naudas ieguves veids netiek plaši afišēts – to zina tikai daži, tā sakot, iesaistītās personas. Ja arī naudas iegūšanas veids jūs pilnībā apmierina vai vienkārši neuztrauc (tā jau nav jūsu darīšana), tad iespējams, ka būsiet neapmierināta ar to, ka viņš nekad nav mājās – vienmēr aizņemts, vienmēr biznesa tikšanās, biznesa pusdienas, biznesa vakariņas utt. Nereti darbaholiķi pat sāk dzīvot darbā.
Iepazīšanās ar vecākiem – viņi var kļūt par jūsu likteņa lēmējiem
Ja vīrs naudu laulībā guvis līdzi “pūrā” – tātad tā ir viņa ģimenes nauda, iespējams, ka viņi gribēs jūs abus kontrolēt tuvākos 20 gadus. Iespējams, ka jums nebūs teikšanas, kurā skolā mācīsies jūsu bērni, kādos kursos viņi ies, kurā augstskolā viņi mācīsies, kādu mašīnu jūs pirksiet u.tml. Tas var būt ļoti mokoši… Jums praktiski netiek dota nekāda teikšana. Vienīgais veids, kā glābt sevi laulībā, kurā jūs neesat tā „naudīgā pusīte”, ir pašai turpināt domāt par savu karjeru, nevis tikai dzīvot pa māju un auklēt bērnus. Ir gadījumi, kad vīrs ne tikai piedāvā dalīt savu bagātību ar jums, bet arī piedāvā kopīgi to pārvaldīt. „Šāds piedāvājums sievietei pilnīgi liedz iespēju uzsākt kaut ko pašai savu – tas nav patīkams pavērsiens,” raksta Barbara Stenni.
Emocionālā puse
Viņā vienmēr var saglabāties sajūta, ka esat apprecējusies tikai naudas dēļ, ka viņš pats jums nav interesants, ka nemīlat un nemīlēsiet viņu, rezultātā rodas greizsirdība un aizdomas, ka jums, iespējams, ir kāds mīļākais. Tas arī nemaz nav izslēgts.
Sliktas ziņas
Lieliskais princis var jūs pamest, nomirt vai bankrotēt. Jebkura no šīm situācijām sievietei ir smags trieciens, ja viņa ir pilnīgi atkarīga no vīra. Bagātais vīrs var zaudēt visu savu kapitālu, nomainīt sievu pret jaunāku, skaistāku meiteni vai nomirt… Stenni sievietēm iesaka iemācīties rīkoties ar naudu, plānot budžetu, uztaisīt bankā pašai savu kontu un atvērt pašai savu kredītlīniju. Un krāt naudu pat tad, ja it kā viss šķiet kārtībā. „Apprecēties aiz aprēķina – labi,” saka speciāliste „bet galu galā paļauties varat vienalga tikai pati uz sevi.”
Iedvesmojies pati un iesaki draugiem!