Pastila pēc tehnoloģijas ir karsti presēts ābolu vai citu augļu un ogu biezenis, nedaudz savādākā tehnoloģijā top zefīrs, bet tradicionāli ābolu pastilu gatavo no 3 sastāvdaļām – āboliem, olu baltumiem un cukura. Tātad, tiek izmantoti tikai dabiski produkti!
Arī šoreiz izmantosim tās pašas 3 galvenās sastāvdaļas – aptuveni 1,7 kilogramus ābolus jeb daudzumu, no kura sagatavot 1 kilogramu ābolu biezeņa. Vēl vajadzēs 2 olu baltumu, 350 gramus cukura un pūdercukuru.
Ābolus nomizojam, sagriežam gabalos, iztīrām no visa liekā un sacepam mikroviļņu krāsnī pilnībā mīkstus. Varat cept arī cepeškrāsnī, jo būtiskākais ir padarīt ābolus pilnībā mīkstus. Pēc tam kārtīgi sablendējam un papildus šo masu izberžam arī caur sietiņu, lai nepaliktu kāds biezāks ābola gabaliņš. Procesā jāiegūst 1 kilogramu ābolu biezeņa un, kad tas izdarīts, liekam to ledusskapī, lai pilnībā atdziest.
Kad biezenis atdzesēts, pievienojam cukuru, olu baltumus un ar mikseri šo masu kārtīgi (aptuveni 15 minūtes), tā, lai tās apjoms palielinātos divkārt, sakuļam.
Cepešpannā ieklājam cepampapīru, atstājam aptuveni 200 gramus masas, bet pārējo ieklājam cepešpannā. Kārtīgi izlīdzinām un 70 – 100 grādu temperatūrā cepam 4 – 8 stundas ar ieslēgtu konvekcijas režīmu. Process ļoti atkarīgs no cepeškrāsns specifikas, bet varam arī atvērt krāsns durvis mazā spraudziņā, jo viens no procesa mērķiem ir tieši liekā mitruma izspiešana no pastilas.
Kad pārliecināmies, ka sacepums ir pietiekoši gatavs jeb ar noturīgu formu un elastīgs, ņemam ārā no krāsns un pilnībā atdzesējam. Pēc tam apgriežam otrādi uz līdzenas virsmas, samitrinot uzmanīgi noņemam cepampapīru, ar mitru un asu nazi nogriežam garoziņas no visām maliņām un šādi sagatavoto plāceni sagriežam 3 vienādās daļās.
Sagatavojam cepešpannu un ieklājam tajā jaunu cepampapīru. Pirmo no sacepuma atgriezto daļu apziežam ar ceturtdaļu no atlicinātajiem 200 gramiem ābolu biezeņa maisījuma , virsū liekam otru, arī apziežam, pēc tam virsū uzliekam arī trešo daļu un apziežam gan virspusi, gan sānus.
Liekam vēlreiz cepeškrāsnī un tajā pašā režīmā kaltējam vēl 1 – 2 stundas. Pēc tam pilnībā atdzesējam, uzmanīgi, lai nesaspiestu kūku, ierīvējam ar pūdercukuru gan virspusi, gan malas, gan apakšpusi un varam ķerties pie šī īpašā garduma baudīšanas.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!