Rietumeiropā katrai valstij šis zupas nosaukums asociējas ar dažādām sastāvdaļām, tomēr visur šo zupu tradicionāli uzskata par lauku strādnieku zupu un tās galvenais vadmotīvs ir sātīgs pirmā un otrā ēdiena apvienojums vienā.
Vēsturiski šis ēdiens radies tā, ka senos laikos uz ugunskura bija vieta tikai vienam katlam un tajā tad arī tika liktas iekšā visas ēdiena sastāvdaļas. Šoreiz piedāvājam no tradīcijām atvasinātu recepti.
Izmantosim 1,5 litrus ūdens, 4 burkānus, 2 sīpolus, 2 paprikas, 2 kartupeļus, pusi kāpostgalviņas, selerijas kātiņu, pētersīļus, 1 tomātu, piparu zirnīšus, augu eļļu, maltu liellopu (vai citu) gaļu un 1 olu.
Burkānus, sīpolu un papriku sagriežam lielos gabalos un liekam cepties pannā uzkarsētā augu eļļā. Kārtīgi apcepam, pārliekam dziļā zupas (vēlams čuguna, u.tml.) katlā, pievienojam seleriju, pētersīļus, tomātu, piparu zirnīšus, pielejam ūdeni un visu novārām aptuveni 30 minūtes. Aptuveni vārīšanas vidū pievienojam sāli. Kad esam novārījuši, nokāšam caurdurī un turpmāk izmantosim tikai pašu buljonu.
Kāpostu sīki sašķērējam vai sagriežam, kartupeļus sagriežam mazos kubiņos. Sagrieztos kartupeļus viegli apcepam augu eļļā un beram katliņā ar buljonu. Uzreiz pieberam arī kāpostus un turpinām vārīt.
Maltajai gaļai piesitam olu, pievienojam sīki sagrieztu sīpolu, samaisām, ar rokām veidojam frikadeles, beram tās katliņā un novārām visu vēl 10 – 12 minūtes. Pasniedzam galdā un pārkaisām ar zaļumiem.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!