Dārziem, to dizainam un iekārtošanai veltīto aprakstu sērijā noslēdzam tēmu par mazajām arhitektūras formām dārzos, bet raksta beigās atkal jauna galerija ar 20 interesantām idejām dārzam.
Ja ir vēlme ūdenstilpē ievietot strūklaku vai kādu skulpturālu elementu, jāņem vērā baseina lielums. Ļoti būtiski ir baseinu ierīkot pareizi – vietā, kur ir izteikts reljefs. Tam ir jāatrodas dārza zemākajā vietā, nekad augstāk par apkārtni. Lai uzturētu skaistu baseinu, ūdenim tajā vienmēr ir jābūt tīram un nekādā gadījumā pilnībā aizaudzētam ar ūdensaugiem, ja arī ūdenstilpei ir tikai dekoratīva funkcija.
Dārza mēbeles būtu nepieciešams izvietot ikvienā tā atpūtas laukumā vai zālienā. Galvenās no tām ir sols, galds un krēsli; tiem dārzā ir jābūt vienkāršiem, bet kvalitatīviem. Mēbeles var būt stacionāras vai viegli pārvietojamas. Vispiemērotākais materiāls tām ir koks, pinumi, koks un audums, koks un metāls u. c.
Mākslīgajam apgaismojumam ir gan praktiska, gan dekoratīva nozīme. Tas palīdz droši pārvietoties arī diennakts tumšajā laikā un palielina apstādījumu uztveres iespējas – izgaismo kokus, krūmus, puķu stādījumus, strūklakas u. c. Dārza apgaismei nevajadzētu būt pārāk spožai, lai tā nespīdētu acīs, taču pietiekamai, lai būtu saredzams mērķis, uz kuru dodamies. Apgaismojums paaugstina arī stādījumu un atsevišķo elementu dekoratīvo vērtību. Ar gaismekļu palīdzību var radīt interesantas vīzijas vasaras naktīs, bet jo īpaši tumšajā Latvijas ziemas un rudens periodā.