Dārziem, to dizainam un iekārtošanai veltīto aprakstu sērijā noslēdzam tēmu par dzīvžogiem un kādus augus tiem izvēlēties, bet raksta beigās atkal jauna galerija ar 20 interesantām idejām dārzam.
Kārkla zaru pinums. Pusotru metru garas kārkla maikstes rok zemē 45 grādu leņķī 10-15cm attālumā. Lai zarus varētu sapīt, tos zemē sprauž pretējos virzienos. Iespraustās maikstes krusto, veidojot rombu rakstu, saskares vietās zarus stiprinot ar stieplīti. Lai dzīvžogs būtu pietiekami blīvs, uz vienu metru sprauž līdz 10 vicām.
Šāda dzīvžoga radīšanai nav nepieciešama labi apstrādāta un kvalitatīva melnzeme, kārkli ir viena no dzīvotspējīgākām kultūrām. Tomēr, lai zariem būtu vieglāk izdzīt saknes un ieaugt, pirms ķerties pie darba, vēlams augsni uzirdināt.
Kārkla pinumu sēta veidojama agrā pavasarī, uzreiz pēc sniega nokušanas un zemes atsalšanas. Noteicošais faktors ir mitruma pakāpe zemē. Ja stādīšanu atliks uz vēlāku laiku, kārklu zaru žogs būs ļoti daudz jālaista un var gadīties, ka daļa zaru neieaugs.
No lunkanajām kārklu vicām, izmantojot tikai stiepli, var sapīt iedomāta priekšmeta karkasu – tas var būt krēsls, arka, sols, kāda dzīvnieka siluets. Galus tāpat kā žogam iesprauž zemē. Kārkli ieaugs un salapos. Zaļā skulptūra, to regulāri kopjot un apcērpot, zaļo gadiem ilgi.