Dārziem, to dizainam un iekārtošanai veltīto aprakstu sērijā turpinām par sūnas iznīcināšanu senāk iekoptos zālienos, bet raksta beigās atkal jauna galerija ar 20 interesantām idejām dārzam.
Ir divas iespējas – iesēt sēklu maisījumu vai ieklāt gatavu zālienu, kam jau izveidojusies spēcīga sakņu sistēma. Paklājzāliens pieejams dažāda garuma loksnēs. Jāņem vērā, ka abi šie varianti nav ilgtermiņa risinājums, jo teritorija zem kokiem vienmēr būs noēnota un rezultāts pēc dažiem mēnešiem būs vienlīdz slikts. Zāliens izskatīsies pavisam nīkulīgs, bet nākamajā gadā zem kokiem atkal būs melna zeme.
Iesējot zem kokiem zālienu, sēklas sadīgs tumsā, jo dīgšanai gaismu nevajag, taču pēc 1–2 mēnešiem ilgstoša saules trūkuma dēļ jaunie zāles stiebri sāks nīkuļot, līdz aizies bojā. Ja iesēj veikalos nopērkamos sēklu maisījumus, zāliens vienalga nebūs pilnīgi ēncietīgs, jo tie ir paredzēti daļēji noēnotai vietai. Tas nozīmē, ka ik gadu tukšajās vietās jāiesēj jaunas sēklas. Līdzīgi ir ar paklājzālienu, 3–4 mēnešus tas izskatās skaists, koši zaļš, bet pēc tam vairs nav tik kvalitatīvs.
Gan sējot, gan ieklājot zālienu, iepriekš, protams, jāsagatavo augsne. Vienīgā atšķirība, ka, ieklājot zaļo paklāju, augsnes līmenim jābūt nedaudz zemākam, jo paklājzālienam ir 2–3 cm bieza velēna. Zāliena ierīkošanai vajadzīga auglīga melnzeme, vēlams bez nezālēm. Augsnei jābūt līdzenai, mitrai.