Dārziem, to dizainam un iekārtošanai veltīto aprakstu sērijā turpinām par aktuālajiem dārza darbiem, bet raksta beigās atkal jauna galerija ar 20 interesantām idejām dārzam.
Ja nav vēl paspēts, sēj zirņus un pupas vēlākai ražai, krūmu, kāršu un sojas pupiņas, cukura kukurūzu, gurķus, kabačus. Stāda ķirbju, kabaču, gurķu, kā arī arbūzu, lauka tomātu dēstus. Siltumnīcā stāda papriku, sīvos piparus, fizāļus, baklažānus, melones, protams, arī tomātus un gurķus, ja kādu iemeslu dēļ tos nav sanācis iestādīt agrāk. Stāda sēklu audzēšanai saglabātos burkānu, biešu, kāļu un citu sakņu dārzeņu sēkliniekus. Vāc skābenes, griež rabarberu kātus.
Sēj bietes, burkānus, kāļus, redīsus, pastinakus, melnsaknes, stāda kartupeļus, sīpolus, sakņu selerijas. Ir izdevīgs laiks agrāk iesēto, sadīgušo burkānu ravēšanai un pirmajai retināšanai, kartupeļu apraušanai, vagošanai. Sakņu dienas ir labas visiem augsnes apstrādes darbiem – dobju uzrakšanai, nezāļu kaplēšanai, irdināšanai. Sakārto dārza celiņu segumu, veido un nostiprina nogāzes.
Stāda dobēs vasaras puķes – asteres, cīnijas, samtenes, lefkojas, nemēzijas, lavateras, puķu tabaku un citas. Mēslo podos un puķu kastēs iestādītos augus. Sēj griķus un facēliju bišu ganībām. Griķi ir lieliski gan kā nektāraugi, gan kā zaļmēslojuma augi. Arī facēlija uzkrāj augsnē barības vielas, īpaši kāliju. Turpinājums sekos!