Trīs nedēļu laikā kopš vasaras sākuma uz Polijas ceļiem jau gājuši bojā 95 cilvēki. Traģisko skaitli var redzēt policijas kartē. Katrs punkts apzīmē cilvēcisku traģēdiju.
Katru vasaras brīvlaiku Poljas policija savās tīmekļa vietnēs un sociālajos tīklos publicē Polijas karti, kurā parādīts ceļu satiksmes negadījumu skaits ar letālu iznākumu iepriekšējās 24 stundās un kopš brīvdienu sākuma. Kartes mērķis ir pievērst uzmanību traģēdiju apmēriem uz Polijas ceļiem un mudināt satiksmes dalībniekus pārdomāt notikušo.
Karti ar pašreizējiem datiem var apskatīt arī gar ceļiem. Tā tiek rādīta vairāk nekā 20 000 ekrānos 553 pilsētās, tostarp galvenajās maģistrālēs, dzelzceļa stacijās, degvielas uzpildes stacijās un iepirkšanās centros.
Katrs punkts kartē simbolizē cilvēcisku traģēdiju. Kopš vasaras brīvdienu sākuma uz Polijas ceļiem dzīvību zaudējuši 95 cilvēki.
Nesenie traģiskie ceļu satiksmes negadījumi
Sestdien (5. jūlijā) uz 53. valsts ceļa netālu no Ščitno notika traģiska avārija. Sadūrās divi motocikli, un viens no braucējiem gāja bojā. Otrs tika nogādāts slimnīcā smagā stāvoklī.
Sestdien (5. jūlijā) traģēdija notika arī uz provinces ceļa numur 240 netālu no Lubievices pilsētas. Sadursmē starp vieglo automašīnu un motociklu gāja bojā vadītājs.
Sestdien (5. jūlijā) Rumianekā, Poznaņas apriņķī, uz valsts ceļa numur 92 notika letāls negadījums. Vieglā automašīna sadūrās ar motociklu. Motociklista pasažieris gāja bojā.
Sestdienas (5. jūlija) vakarā Podlases pilsētā Kolonia Levā notika traģēdija. Vīrietis, kurš brauca ar motociklu, sadūrās ar vieglo automašīnu. Viņš neizdzīvoja.
Svētdien (6. jūlijā) Sopotā notika traģēdija. Pagaidām nezināmu iemeslu dēļ Lexus vadītājs līkumā zaudēja kontroli pār transportlīdzekli, nobrauca no ceļa, apgāzās un pēc tam ietriecās kokā. Vadītājs no gūtajām traumām gāja bojā notikuma vietā.
Traģēdija svētdien (6. jūlijā) notika arī Ščitno rajonā. Fariņu pilsētā uz valsts nozīmes ceļa pēc frontālas sadursmes ar vieglo automašīnu gāja bojā 36 gadus vecs motociklists.