Dārziem, to dizainam un iekārtošanai veltīto aprakstu sērijā šoreiz tēma par agrotīkla priekšrocībām, bet raksta beigās atkal jauna galerija ar 20 interesantām idejām dārzam.
Veikali piedāvā dažāda biezuma agrotīklu (17 g, 19 g, 25 g/m2). Tas ir viegls, ļauj augiem brīvi elpot un uzņemt mitrumu, to var turēt uz augiem līdz ražas novākšanai. Pareizi lietojot, kalpo vairākas sezonas. Agrotīkls nav izturīgs pret mehāniskiem bojājumiem. Jāraugās, lai to nepostītu, piemēram, meža dzīvnieki.
Ja augi nosegti ar agrotīklu, nedrīkst izmantot hloru un sēru saturošus minerālmēslus, jo saskarsmē ar lietus ūdeņiem var veidoties skābes. Klājot agrotīklu uz tuneļveida pārsegumiem, siltumnīcām, hlors un sērs tā izturību neietekmē. Segmateriālu uzklāj brīvi, pārlieku nenostiepjot. Gar stādījuma malām nostiprina, uzberot zemi vai saliekot kādus slogus.
Agrotīkls iedarbīgi aizsargā no vēja, bet tam nav lielas nozīmes temperatūras regulēšanā. Pavasara naktīs, kad gaiss un zeme strauji atdziest, agrotīkls pa dienu uzkrāto siltumu tik ātri prom nelaiž, tā pasargājot augus no nosalšanas. To, cik zemu temperatūru augi spēs izturēt, parasti norāda agrotīkla ražotājs. Zem agrotīkla veidojas vidēji par 3…4 °C siltāks mikroklimats. Klājot segmateriālu divās kārtās, temperatūru zem tā var paaugstināt par 5…6 °C.
Kārtīgi nostiprināts agrotīkls arī aizsargā augus no kukaiņiem (piemēram, var apklāt kāpostus, lai netiktu klāt tauriņi). Parasti agrotīklu uz stādījumiem atstāj tik ilgi, kamēr beigušās salnas, tomēr regulāri jāseko, kas notiek zem seguma. Nosegtajās dobēs arī nezāles sazaļo leknāk.