Saskaņā ar mediju ziņojumu Ingolštatē bāzētais autoražotājs vidējā termiņā vēlas samazināt darba vietas, īpaši netiešajā sektorā. Restrukturizācijas laikā tiks zaudētas vairāk nekā 2000 darbavietu, ziņo ” Manager Magazin “, atsaucoties uz iekšējām personām.
Vācijā kopumā paredzēts likvidēt aptuveni 4500 darbavietas. Patlaban valde risina sarunas ar uzņēmuma padomi, apstiprināja Audi, taču nekomentēja precīzu skarto amatu skaitu.
Audi finanšu direktors Jirgens Ritersbergers sacīja, ka pastāv nodarbinātības garantija, kas ir spēkā līdz 2029. gadam. Audi pārstāvis piebilda, ka līgums arī paredz, ka vispārēju apstākļu pasliktināšanās gadījumā tiks uzsāktas jaunas sarunas. “Audi valde apstiprina, ka šobrīd tās notiek,” viņš uzsvēra.
Audi šefs Gernots Dēlners, kurš ir atbildīgs arī par tehnisko attīstību, skaidroja, ka uzņēmums tiks reorganizēts. Izmaiņas stāsies spēkā 2025. gada 1. janvārī, un to mērķis ir ciešāk saistīt jomas un nodrošināt ātrāku lēmumu pieņemšanu. Runa nav par darba vietu samazināšanu. Audi nesen bija jācīnās ar jaunu transportlīdzekļu aizkavēšanos, īpaši nepabeigtas programmatūras dēļ. Elektriskais Q6 e-tron tirgū nonāca aptuveni ar divu gadu nokavēšanos.
Šīs nedēļas sākumā Audi ziņoja par 91 procentu peļņas kritumu trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Iemesli ir “izaicinošā vispārējā ekonomiskā situācija” un augstās izmaksas saistībā ar plānoto rūpnīcas slēgšanu Briselē 2025. gada februāra beigās.
Deviņos mēnešos peļņa pēc nodokļu nomaksas veidoja 2,4 miljardus eiro, salīdzinot ar 4,5 miljardiem eiro iepriekšējā gadā. Pārdošanas apjoms bija aptuveni 15 miljardi eiro, kas ir par 5,5 procentiem mazāk nekā iepriekšējā gadā. Audi zīmola pārdošanas apjomi samazinājās par 16 procentiem līdz aptuveni 403 000 automašīnu. Luksusa zīmola Lamborghini pārdošanas apjoma pieaugums mazināja vājo rezultātu. Audi februāra beigās plāno pārtraukt elektromobiļu ražošanu savā Briseles rūpnīcā, kurā strādā aptuveni 3000 cilvēku.
Arī Audi mātes uzņēmums Volkswagen draud slēgt trīs rūpnīcas un likvidēt desmitiem tūkstošu darba vietu. Darba koplīguma sarunu kārtā vadība pieprasa algu samazinājumu par desmit procentiem un atteikšanos no speciālajiem maksājumiem. Līgums par darba nodrošināšanu jau ir lauzts.