Zaudējums Vācijas ekonomikai no emigrantu kvalificētu darbinieku trūkuma tiek lēsts 19 miljardu eiro apmērā. Šādu vērtējumu sniegusi Federālā brīvās tirdzniecības asociācija.
Jaunajā pētījumā norādīts, ka kvalificētu ārvalstu strādnieku saražoto preču un pakalpojumu skaits pēdējā gada laikā ir samazinājies par 4%. Saskaņā ar šo pētījumu, Vācijā trūkst aptuveni 160 000 speciālistu, 53 000 ārstu, juristu, farmaceitu un 50 200 stažieru – kopā ap 263 200 vīriešu un sieviešu.
Tajā pašā laikā valsts šobrīd piedzīvo ievērojamu to ārstu skaita pieaugumu, kuriem nav Vācijas pilsonības, vēsta vācu medijs BILD. Pagājušā gada beigās viņu bija gandrīz 64 tūkstoši. 10 gadu laikā ārvalstu ārstu skaits valstī ir dubultojies, atzīmē medijs.
Tajā pašā laikā pieaugošajam to cilvēku skaitam, kuri vēlas pārcelties uz dzīvi, ir arī negatīvā puse. Mediji atzīmē, ka 2023.gadā valstī pieaudzis ārvalstnieku pastrādāto noziegumu skaits. To daļa jau veido aptuveni 40%. Tas ir, kā izriet no federālās policijas statistikas, gandrīz katru otro noziegumu valstī veic atbraukušie.
Saskaņā ar Vācijas Iekšlietu ministrijas datiem Vācijā dzīvo nedaudz vairāk par 12 miljoniem cilvēku bez Vācijas pilsonības. Tas ir aptuveni 14% no kopējā valsts iedzīvotāju skaita. Pērn vairāk nekā viens miljons migrantu bija starp tiem, kas tika turēti aizdomās par noziegumu izdarīšanu. Proti, gandrīz katram 12. cilvēkam, kurš ierodas valstī strādāt, ir problēmas ar likumu.
Mediji norāda, ka no aptuveni miljona migrantu, kuri pērnā gada nogalē tika turēti aizdomās par dažādiem noziegumiem, vairāk nekā 400 tūkstoši cilvēku iepriekš bija meklējuši patvērumu Vācijā vai valstī ieradušies nelegāli.
Sabiedrība ir nobažījusies par vardarbīgu noziegumu skaita pieaugumu, tostarp par uzbrukumiem, kuru rezultātā cietušiem nodarīti nopietni ievainojumi. Gada laikā šādu noziegumu skaits palielinājies par 8,6% un kļuvis par augstāko kopš 2015.gada – virs 214 tūkstošiem. Pieaudzis arī laupīšanu skaits uz ielām un neatļauta iekļūšana cilvēku mājokļos. Šādu noziegumu skaita pieaugums gada laikā bija attiecīgi 17% un 40%.