Šādi stāsti lieliski ataino to, kur noved pārmērīga centība politisku vadlīniju ievērošanā. Tāpēc uzskatām, ka šādi piemēri no mūsu kaimiņvalsts, ir viens no veidiem tam, kā atvērt acis uz jebkuriem veidiem cilvēku brīvdomības mainīšanā.
Maskava. Daudzstāvu ēkas iedzīvotāji uz Akadēmiķa Anohina ielas uzsākuši “partizānu karu” pret bērnudārzu ”Varavīksne”. Uzmanīgie pilsoņi ir noraizējušies par tā nosaukumu: ja nu tas bērnos ieaudzinās noziedzīgās globālās LGBT organizācijas vērtības? Ne reizi vien kaimiņi zīmi “kastrēja”, burtus notriecot ar improvizētiem līdzekļiem.
Maskavas centrs. Pirmdienas rīts.
Parasta dzīvojamā rajona iedzīvotāji un nejauši viesi galvaspilsētas Akadēmiķa Anohina ielā pēkšņi atklāj noslēpumainu un pat gandrīz mītisku zīmi, kas piešķirta pirmsskolas bērnu iestādei: “RADU”.
Šķirošana zemapziņas kultūras un izglītības slāņos dod dažādus rezultātus:
“Kaut kāda sekta? Apzinīgi bērni, apskaidroti vecāki, bērnu joga, pilnvērtīgas meditācijas vecākām grupām, nevis kuplas aukles – bārdaini, tumšacaini guru… Nē, tā nevar būt. Ne šeit, ne tagad.
Vairāk kā kaut kas ar franču pieskaņu? “RADU” Graciozi skolotāji rāda, kā pareizi ēst trifeles mannas putras vietā, franciski runājošie skolotāji māca bērniem gleznot un zīmēt rudens lapas saulē… Nē, arī tas ir maz ticams. Tagad nav īstais laiks mācīt atšķirību starp Monē un Manē.
Abreviatūra! Nu, protams, mums tas patīk, mums ir spēcīgas tradīcijas. rajona administratīvā bērnu iestāde (RADU). Pavisam neoboļševisma garā, kas strauji nāk modē… Nē, tomēr. Pārāk daudz smaržo pēc torņiem ar ložmetējiem.
Eureka! Varavīksne, protams. Bērnudārzs “Varavīksne”, kas var būt dabiskāks bērniem. Vienkārši nokrita divi burti. Pirmie četri pēdējiem diviem pastāsta: pēc pašreizējiem partijas un valdības lēmumiem, kā arī mātes baznīcas ieteikumiem un iedzīvotāju noskaņojuma mūsu iestādei var pārmest negarīgu vērtību popularizēšanu. Nokrītiet! “Tieši tā!” atbildēja uz burtiem “G” un “A”. Mēs paši esam pret LGBT propagandu,” savu domu gājienā dalās žurnāliste Demjena-Selēna Goldsmeiere.
Anohina iela, 60. ēka – pirmais, ko šajā adresē Maskavā google meklē, patiešām ir bērnudārzs “Varavīksne”. Tieši ar šo pilntiesīgo (pilnburtu) nosaukumu “Varavīksne” Google un Yandex kartē, navigatori to atceras, un pati bērnudārza vietne patiesībā izklausās kā “rainbowgarten.moscow”. Varavīksnes logotips joprojām atrodas pirmsskolas oficiālajā tīmekļa vietnē.
Starp citu, bērnudārzam ir stabilas pozitīvas atsauksmes. Patīk gan vecākiem, gan bērniem.
Atklāto avotu informācija liecina, ka privātais bērnudārzs “Raduga” pastāv kopš 2017. gada un darbojas kopš 2021. gada. Šeit tiek gaidīti bērni no pusotra gada vecuma.
Par maksu 30 tūkstoši rubļu mēnesī (ap 300 eiro) visu vecumu pirmsskolas vecuma bērniem tiek piedāvāta pilna aprūpe, ēdināšana, miegs un pastaigas, un papildus tam – šaha, matemātikas un angļu valodas apmācība, dažādas radošas aktivitātes, sporta aktivitātes, logopēds. pakalpojumi un pat pikniki!
Kas notika visādā ziņā progresīvam bērnudārzam sekot deputātu propagandas retorikai (kaut vai tādā žestu veidā)? Patiesais lietu stāvoklis izrādījās vēl asāks, nekā gaidīts.
Izrādās, ka “pazudušie” burti “G” un “A” no bērnudārza zīmes nebūt nav “cilvēka ļaunākā netikuma” sekas.
Gluži pretēji, bērnudārzs “Varavīksne” drosmīgi cīnās par savu pilno nosaukumu un šajā cīņā jau ir ieguldījis daudz pūļu un līdzekļu.
Kaimiņu stučīšana!
Privātais bērnudārzs atrodas daudzdzīvokļu mājas pirmajā stāvā, un tāda “brīvība” ar nosaukumu, kā izrādījās, vajā augšējo stāvu iemītniekus.
Pašreizējā burtu nozušana nav pirmais šāds incidents pēdējo mēnešu laikā, saka bērnudārza ”Varavīksne” dibinātāja un skolotāja Maija Terešečkina.
”Tās ir sava veida nepatikšanas! Kaimiņi nolauž. Tiklīdz uzliekam jaunus, tie atkal pazūd. Mums jau ir apnicis tos mainīt. Tagad tikai domājam: vai nu atkal atjaunot, vai pieņemt jaunu nosaukumu. Vai ko darīt?” saka Terešečkina.
Bērnudārza direktore piebilst, ka policijā par sava īpašuma (izkārtnes daļas) zādzību nav vērsušies. Vismaz nav pārliecības, ka nolaupītāji tiks atrasti un sodīti.
Pilnīgi neizpratnē no tumsonības, kas piemeklēja viņu, ir jaunā skolotāja, Maskavas Valsts universitātes absolvente, šaha sporta meistare – Maija Terešečkina, acīmredzot, joprojām ir apņēmusies atrisināt problēmu bez konfliktiem. Pirms septiņiem gadiem, veidojot mazo bērnudārzu, viņa pat nevarēja iedomāties, ka par tik skaidru, gaišu, bezrūpīgu un sirsnīgu tēlu no bērnības radīsies tādi jautājumi no nelaipnajiem kaimiņiem.
Šodien šķiet, ka “Varavīksnei” šajā visparastākajā Maskavas pagalmā vairs nav vietas. Pretī atrodas Ģenerālštāba militārās akadēmijas ēka, augšā ir kaimiņi, kas skatījās televizoru, un lejā ir pagrabs. Tas ir tikai laika jautājums, kad stučīs arī no turienes…