SpaceX objektos strādnieki kopš 2014. gada ir guvuši vairāk nekā 600 ievainojumus, jo Īlona Maska vēlme ātri uzsākt misiju uz Marsu. Reuters apjomīgā pētījumā raksta par to, atsaucoties uz sešu lielāko SpaceX objektu publiskiem ierakstiem, valdības ziņojumiem un intervijām ar bijušajiem darbiniekiem. Tomēr aģentūra norāda, ka tā, visticamāk, pētījums ir tikai daļa no kopējā ievainoto skaita, kas nav zināms.
Saskaņā ar aģentūras teikto, plaši izplatītās darbinieku traumas tiek rūpīgi klusinātas. Vairāk nekā simts strādnieku guvuši griezumus un plēsumus, 29 guvuši kaulu lūzumus, 17 saspiestas rokas vai pirksti, bet vēl deviņi guvuši nopietnas galvas traumas, atklāja Reuters.
Tā 2014. gadā SpaceX objektā Teksasā no galvas traumas nomira 38 gadus vecais bijušais jūras kājnieks Lonijs Leblāns. Viņš veda nenostiprinātu kravu, sēdēdams uz tās, kad vēja brāzma viņu nocēla no piekabes un viņš atsita galvu pret ietvi.
Reuters raksta, ka slikti apmācīti SpaceX darbinieki cenšas ievērot Maska noteiktos saspringtos termiņus, tāpēc pārpūlas un pilnībā neievēro drošības noteikumus.
Arī pats Masks, kā raksta aģentūra, neievēroja drošības noteikumus – viņš spēlējās ar liesmas metēju un atrunāja strādniekus valkāt dzeltenas vestes, jo viņam nepatīk spilgtas krāsas.
“Elona vīzija, ka SpaceX misija ir pēc iespējas ātrāk nokļūt uz Marsa un glābt cilvēci, caurstrāvo katru nodaļu. Uzņēmums attaisno atteikšanos no visa, kas varētu traucēt šī mērķa sasniegšanu, tostarp darbinieku drošību,” sacīja bijušais SpaceX vecākais aviācijas elektronikas inženieris Toms Molins.