Zinātnieki no Minesotas Universitātes Mineapolē atklāja, ka fizikālā terapija samazina risku nokrist pacientiem ar reiboni. Pētījums tika publicēts žurnālā JAMA Otolaryngology-Head & Neck Surgery.
Pētījumā tika izmantoti dati no 805 454 pacientiem vecumā no 18 gadiem ar diagnosticētu reiboni. Gada laikā 7% piedzīvoja kritienu, kura dēļ bija jādodas pie ārsta.
6% no kopējā pacientu skaita trīs mēnešu laikā pēc vizītes reiboņa dēļ apmeklēja fizioterapeitu. Šī stāvokļa fizikālā terapija ietver līdzsvara apmācību, koordinācijas apmācību un mācību metodes, lai palīdzētu pārvaldīt reiboni.
Laikā no trīs mēnešiem līdz gadam pēc pirmās ārsta apmeklējuma fizikālās terapijas grupā kritienu risks bija par 86% mazāks nekā grupā, kas to nesaņēma.
Zinātnieki atklāja arī, ka fizioterapija retāk tika nozīmēta sievietēm vecumā no 50 līdz 59 gadiem un pacientiem ar lielu skaitu blakusslimību.
“Šī pētījuma rezultāti liecina, ka savlaicīga nosūtīšana uz fizioterapiju var samazināt kritienu risku pieaugušajiem ar dažāda veida reiboni,” atzīmēja pētījuma autori.