Turpinot dārziem veltīto aprakstu sēriju šoreiz aizsākam tēmu par ogulājiem, bet raksta beigās atkal jauna galerija ar 20 interesantām idejām dārzam.
Upenes, jāņogas, ērkšķogas, sausseržus, smiltsērkšķus, lazdas, henomeles, korintes, skābos ķiršus, avenes, kazenes labāk stādīt rudenī. Turpretī vīnogas, aprikozes, persikus, valriekstu kokus, ēdamās kastaņas, vidēji ziemcietīgās bumbieru, saldo ķiršu un plūmju šķirnes stāda tikai pavasarī.
Ja krūmogulāju stādīšanu atliek uz pavasari, svarīgi to izdarīt pēc iespējas agrāk. Par klasisku šo ziemu un pavasari grūti nosaukt, bet tas nav nekas jauns un nebijis. Ja zeme atkususi un lāpstu var iedurt zemē, vajag stādīt visus augļu kokus un krūmus – jo ātrāk to izdarīs, jo labāk. Īpaši, ja stādaudzētavā ieziemotajiem plūmju stādiem mazās, jaunās saknītes jau sākušas augt. Pavasara naktīs sals līdz -10 °C vairs nav bīstams. Jāuzmanās tikai ar siltumnīcās izplaukušiem stādiem vai ziemas potējumiem, jo tie gan salā var ciest.
Jāņogas, upenes, ērkšķogas mostas ļoti agri pavasarī. Ja stādīs, kad būs paplaukuši pumpuri, ogulāji var sliktāk ieaugt, jo saknītes būs sākušas augt un var tikt traumētas. Turpinājums sekos!