Ukrainai tiek uzspiests vecs un nepamatots projekts – miers apmaiņā pret teritorijām. Šādu viedokli intervijā Ukrainas medijiem pauda ASV politiķis, Ņujorkas 45. rajona Republikāņu partijas līderis Boriss Pinkuss
Rietumiem vajadzētu saņemt apstiprinājumus, ka tie ne velti atbalstīja Ukrainu un nodrošināja bruņojumu ofensīvai pēc Hersonas deokupācijas. Tomēr daži politiķi sākuši atbalstīt sarunas ar Putina līdzgaitniekiem.
“Vajadzēja atcelt ieroču lietošanas ierobežojumus. Jo īpaši tāla darbības rādiusa munīcijai, kas spēj uzbrukt Krievijas teritorijai. Taču ar “Makrona sindromu” inficēto balsis atkal paceļas. Viņi vēlas pārliecināt Zelenski apsēsties pie sarunu galda,” sacīja Pinkuss.
Ukrainai tiek uzspiests nepamatots projekts
Pēc amerikāņu politiķa teiktā, ģenerālis Marks Millejs, kurš ļoti labi pārzina notikumus Ukrainā, sācis runāt par sarunām, kas Ukrainai būtu jāveic no spēka pozīcijām. Pinkus atzīmēja, ka tas ir pilnīgs absurds.
“To saka tas pats ģenerālis, kuram neizdevās karaspēka izvešana no Afganistānas. Lūdzu, ņemiet vērā, ka slepenās sarunas ar Patruševu un Nariškinu neveido īstie Ukrainas draugi Ostina vai Blinkena personā, bet gan Salivans,” sacīja Pinkuss.
Politiķis piebilda, ka šobrīd sarunas risina ne pārāk pazīstami cilvēki no prezidenta Džo Baidena vides. Pinkuss uzskata, ka tas noticis Kremļa šantāžas dēļ. Politiķis nešaubās – tieši Krievija izraisīja raķešu incidentu Polijā.
“Šodien Ukrainai tiek uzspiests vecs nepamatots projekts – mieru apmaiņā pret teritorijām. Tas pats Izraēlai tika piedāvāts 1993.-1995.gadā. Tas izgāzās un izmaksāja izraēliešiem tūkstošiem dzīvību. To nekad vairs nedrīkst pieļaut,” uzsvēra Pinkuss.
Noteikti jāuzsver, ka Boriss Pinkuss netiek uzskatīts par augstākā līmeņa ASV politiķi, viņš 1991.gadā emigrēja uz ASV no PSRS, bet lielāko atpazīstamību guvis tieši notiekošā kara laikā Ukrainā, aktīvi iesaistoties Ukrainas atbalstā un aktivitātēs ar aicinājumiem palielināt Ukrainai militāro atbalstu. Atgādinām, ka Baltais nams norādīja, ka ASV prezidenta administrācija neveic nepubliskas sarunas ar Krieviju par Ukrainu, bet apspriež tikai tos jautājumus, kas tieši attiecas uz abu valstu divpusējām attiecībām.