ASV un to sabiedrotie sākuši apgādāt Ukrainas karaspēku ar ziemas ekipējumu. Tas nepieciešams, lai armija turpinātu saglabāt kaujas efektivitāti aukstajā sezonā – Ukrainas Bruņotie spēki neplāno apturēt pretuzbrukumu sezonālu faktoru dēļ, raksta The Wall Street Journal .
Lielāko daļu – 500 000 komplektu – piegādās Kanāda, sacīja aizsardzības ministre Anita Ananda. Ceturtā daļa formas tērpu – jakas, bikses, zābaki, cimdi un parkas – tiks atvēlēti no Kanādas bruņoto spēku krājumiem, pārējā daļa tiks iepirkta no vietējiem piegādātājiem – šim mērķim tiks tērēti 11 miljoni dolāru. Ekipējums tiks nodots “tuvāko nedēļu laikā”, ministre sacīja 12.oktobrī.
ASV jau ir nosūtījušas Ukrainai vairākus tūkstošus parku, bikses, cepures, cimdus un sola nosūtīt vēl, sacīja Apvienotās štāba priekšnieku organizācijas pārstāvis Deivs Batlers. “Šie centieni ir daļa no plašāka starptautiskās sabiedrības ieguldījuma, kas arī nodrošina militāro aprīkojumu, lai sagatavotos ziemas mēnešiem,” viņš teica.
Pentagons neprecizēja, cik silto apģērbu komplektu Kijeva saņēma. Iepriekš ASV aizsardzības ministrs Loids Ostins aicināja valstis, kuras nevar piegādāt Ukrainai ieročus, nosūtīt tai “vitāli svarīgu nenāvējošu palīdzību”: medikamentus un siltu aprīkojumu.
Bulgārija piegādās Kijevai 5000 aitādas mēteļu, apakšbikses, kreklus ar garām piedurknēm, cepures un apavu pārus, sacīja Sofija.
Lietuvas aizsardzības ministrs Arvīds Anušausks 27.septembrī paziņoja, ka tuvāko mēnešu laikā no vietējiem uzņēmumiem Ukrainas bruņoto spēku vajadzībām tiks iegādātas ziemas formas divu miljonu eiro vērtībā. Tādējādi ar ekipējumu tiks nodrošināti 25 000 Ukrainas karavīru.
Dānija arī solīja piegādāt ziemas formas tērpus, sacīja Ukrainas prezidents Volodimirs Zeļenskis .
“Ziemas ekipējumam karā ir liela nozīme. Tas uzlabo morāli, samazina zaudējumus slimību dēļ un var būtiski ietekmēt karaspēka spēju veikt kaujas operācijas, ”sacīja Jūras spēku analīzes centra (CNA) vecākais pētnieks Maikls Kofmans. Viņš piebilda, ka ziemas ekipējums dos ukraiņiem priekšrocības salīdzinājumā ar Krievijas karaspēku, kas visa kara laikā piedzīvoja loģistikas problēmas un sūdzējās par ekipējuma trūkumu.