Veikalā , izvēloties matu kopšanas līdzekļus , parasti izlasām to informāciju , kura atrodama uz etiķetes , produkta priekšpusē , meklējam sev pazīstamu zīmolu produktus vai pērkam to ,ko esam iepazinuši kādos reklāmas materiālos .Rezultātā veidojas tradicionāli virspusēja pircēja atbilde – šis šampūns piemērots maniem matiem , šo zīmolu lietoju jau sen un viņiem ir jauns produkts . Vai būtu vērts sevis izvēlēto produktu iepazīt arī sīkāk un izlasīt to informāciju ,kura maziem burtiņiem atrodama flakona otrajā plānā ?
Brīnumi nevienam šampūnam nav pa spēkam – sausus matu galus neviens mazgāšanas līdzeklis vai eļļa nepadarīs atkal veselus, un diemžēl vienīgā iespēja ir matu apgriešana. Šampūna galvenais uzdevums ir attīrīt matus. Tajā ir sastāvdaļas, kas palīdz uzlabot matu vizuālo izskatu, nevis to patieso stāvokli, un pārsvarā efekts ir redzams aptuveni divas dienas. Labs piemērs tam, ka nevar atdzīvināt bojātus sausus matus, ir salmi, jo ikvienam skaidrs, ka izkaltusi zāle nevar atkal pārtapt dzīvā un zaļojošā zāles stiebrā.
Nenoliedzami, ar pareizi izvēlēta šampūna lietošanu var panākt labāku matu izskatu un ilgāk saglabāt to dzīvīgumu, bet ilgākā laika periodā šampūni, kuru sastāvā ir kaitīgas vielas, var veicināt tieši pretēju efektu. Būtiska ietekme uz matu stāvokli ir dzīvesveidam, laika apstākļiem un vispārējam veselības stāvoklim – piemēram, cilvēkiem ar hormonālām problēmām ir nosliece uz matu taukošanos.
Krāšņas reklāmas sola matus padarīt pasakaini skaistus, dot tiem dzīvīgumu, veselību, saglabāt mirdzumu līdz nākamajai mazgāšanas reizei , bet … Ne visas vielas matu kopšanas līdzekļos, kas sniedz tūlītēju vizuālu efektu ir nekaitīgas! Iepazīstiet šampūnu sastāvdaļas un izvēlieties gudri ! Turpnājums par vielām , no kurām būtu jāizvairās , sekos!
mati305