Ir noteikts paaugstināts apjoms surdotulku pakalpojumam izglītības procesā – katram cilvēkam, kuram tas nepieciešamas, līdzšinējo 480 stundu vietā surdotulka pakalpojums palielināts līdz 960 stundām. Tas šiem cilvēkiem dos iespēju iegūt labāku izglītību un iesaistīties darba tirgū.
To paredz grozījumi Ministru kabineta noteikumos “Kārtība, kādā Latvijas Neredzīgo biedrība un Latvijas Nedzirdīgo savienība sniedz sociālās rehabilitācijas pakalpojumus un nodrošina tehniskos palīglīdzekļus – tiflotehniku un surdotehniku”, kas otrdien, 5. jūlijā, pieņemti valdības sēdē.
Labklājības ministrs Gatis Eglītis: “Priecājos par šo, jo īpaši ņemot vērā Labklājības ministrijas labo ilgtermiņa sadarbību ar Latvijas Nedzirdīgo savienību un Latvijas Neredzīgo biedrību! Pastāvīgi sadarbojamies pakalpojumu un tehnisko palīglīdzekļu jautājumos, lai palīdzētu uzlabot dzīves apstākļus cilvēkiem ar redzes un dzirdes invaliditāti.”
Grozījumi uzlabo arī pakalpojumu pieejamību personām ar redzes vai dzirdes traucējumiem, kurām nav piešķirta invaliditāte (pārsvarā senioriem), bet kuru funkcionālos traucējumus Latvijas Nedzirdīgo savienība (LNS) vai Latvijas Neredzīgo biedrība (LNB) fiksējusi iepriekš. Piemēram, ja persona, saņemot dzirdes aparātu, izsaka vēlmi saņemt, arī savienotājvienību TV vai modinātājpulksteni, tad turpmāk LNS vai LNB par funkcionālo traucējumu esamību varēs pārliecināties arī savā datu bāzē, ja datu bāzē fiksēts derīgs (6 mēneši kopš tā izsniegšanas brīža) ārstniecības personas atzinums par tehniskā palīglīdzekļa nepieciešamību.
Papildu finansējums no valsts budžeta līdzekļiem normu ieviešanai nav nepieciešams.