Lai gan šādi raudzēta mīkla būs viens no ilgākajiem rauga mīklas gatavošanas veidiem, arī tai ir ne mazums piekritēju, kuri tieši šādu mīklu uskata par vispiemērotāko pīrādziņu, raušu un picu cepšanai. Nesen publicējām recepti slīcinātajai mīklai (ŠEIT ), tāpēc šoreiz varat gan izvēlēt abu mīklu tehnoloģiskās atšķirības, gan atcerēties, kāpēc tautas valodā vienu mēdz dēvēt par ”Sīkonīti”, bet otru jeb šoreiz aprakstīto, par ”Ūdenslīdēju”.
Jāpiebilst, ka šoreiz šo mīklu gatavosim ar piena un sausā rauga ieraugu, bet varat izvēlēties arī piena vai ūdens un svaigā rauga ieraugu.
Izmantosim 1 olu, 1 šķipsniņu sāls, 2 karotes cukuru, pusi glāzes pienu, 30 gramus sviestu, 1 tējkaroti sauso raugu, 1 karoti augu eļļu un aptuveni 1,5 glāzes miltus.
Pienu uzsildām, lejam bļodiņā, pievienojam sauso raugu, cukuru un apmaisām. Pievienojam citā traukā sakultu olu, izkausētu un atdzesētu sviestu, visu kārtīgi samaisām, noslēgumā pievienojam izsijātus miltus, apmaisot samīcām visu mīklas bumbā un, ja nepieciešams jeb mīkla ir pārāk lipīga, pielejam nedaudz augu eļļu.
Izvēlētajam maisiņam noteikti jābūt ūdens necaurlaidīgam un vajadzēs arī otru maisiņu, bet tas vairāk būs ērtākam darbam un derēs arī parastāks maisiņš. Pirmajam maisiņam jābūt pietiekoši lielam, ar rezervi mīklas apjoma pieaugumam. Ieziežam šo maisiņu ar augu eļļu, maisiņā liekam sagatavoto mīklas bumbu un, atstājot pietiekoši daudz brīvas vietas, maisiņu stingri aizsienam.
Liekam maisiņu otrajā maisiņā, ievietojam piemērota lieluma katliņā ar aukstu ūdeni un ļaujam mīklai norūgt. Pēc 30 minūtēm varat pavērot procesa gaitu, jo mīkla rūgstot gan palielināsies apjomā, gan uzpeldēs. Procesu nesteidzināsim, varat tikai maisiņu pagrozīt no vieniem sāniem uz otriem, tomēr precīzu mīklas rūgšanas laiku neminēsim, jo tas var ilgt 40-120 minūtes, bet varat atstāt mīklu norūgt arī uz nakti.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!