Vārītu olas dzeltenumu mīkla tiek uzskatīta par vismaigāko no visām smilšu mīklām, kulinārijā to parasti apzīmē arī kā itālisko Ovis molis mīklu, tomēr nevajadzētu censties meklēt kādu vienu tradicionālo Ovis molis cepumu recepti, jo katrā būs pa atšķirīgai niansei.
Arī šajā receptē būs būtiski atšķirīgas nianses, piemēram rieksti, kuri ir gana tradicionāli ierastāku smilšu mīklu cepumiem, bet reti tiek apvienoti ar Ovis molis mīklu. Noteikti varat paeksperimentēt arī ar sāļajiem riekstiņiem un citiem, tieši smilšu cepumiem tradicionāliem, papildinājumiem.
Izmantosim 100 gramus miltus, 90 gramus mīksti atlaidinātu sviestu, 50 gramus cietes, 2 cieti novārītu vidēja lieluma olu dzeltenumus, 45 gramus pūdercukuru, pavisam nedaudz vanilīnu, šķipsniņu sāls, olu dzeltenumu cepumu apziešanai un 25-30 gramus apkaltētus zemesriekstus.
Miltus, cieti, pūdercukuru un vanilīnu iesijājam dziļākā bļodiņā, pievienojam smalki sarīvētu vai caur smalku sietiņu izberztus cieti novārītos olu dzeltenumus, sāli, visu kārtīgi samaisām, pievienojam mazākos gabaliņos sagrieztu mīksti atlaidinātu sviestu, visu saberžam drupačainā masā, pārliekam to uz darba virsmas, samīcām mīklas bumbā, ietinam to plēvē un liekam 30-40 minūtes ledusskapī.
Riekstus rupji sablendējam vai citādi sadrupinām. Atdzesēto mīklu sadalām 2 daļās, katru izrullējam 2-3 cm diametra desiņā, sagriežam tās mazos gabaliņos, katru saripinām bumbiņā, ar pirkstiem saplacinām cepumiņu formā, katru apziežam ar sakultu olu dzeltenuma masu, ar apmērkto virsmu apviļājam riekstos un izkārtojam ar foliju vai cepampapīru ieklātā cepešpannā.
180 grādos cepam aptuveni 15 minūtes, pēc izcepšanas nedaudz atdzesējam, pārliekam no cepešpannas citā traukā un pasniedzam gardos cepumus galdā.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!