Ēdieniem , kuri pagatavoti no tradicionālām kotlešu izejvielām ir grūti atrast piemērotu nosaukumu , bet ja jau izmantojam malto gaļu , tad pat to , kas vizuāli ir līdzīgs šnicelēm , par šniceli noteikti nevajadzētu dēvēt . Labi ,savā virtuvē vēl tā , bet kopš Dzelzs priekškara atvēršanās ne viens vien Latvijas iedzīvotājs ir bijis apmulsis par to , ka ārzemnieki nekādi nesaprot , kas tas par ēdienu mūsu kafejnīcās – karbonāde . Tieši tāpat , arī mēs ārvalstīs mēdzam apjukt ,kad ēdienkartē ieraugām vārdu kotlete , bet nepasūtam to , domājot par mūspusē tradicionālo malto gaļu , bet pēc tās pasūtīšanas vēl vairāk apmulstam , jo mums pasniedz ceptu cūkgaļas gabalu ar kaulu.
Izmantosim 700 gramus cūkgaļas ,100 gramus ne svaiga baltmaizes mīkstuma , pusi glāzes piena , 1 sīpolu , pa vienai olai uz katru kotleti ( plānojam 8 ) un vienu olu kotlešu masai , 150 gramus siera , sāli ,piparus ,zaļumus , bet kā garšvielu izmantosim Valeža (var arī jebkura cita ražotāja) ražoto maisījumu Hmeli Suneli
Samaļam gaļu , izlaižam caur gaļasmašīnu arī pienā izmērcēto maizi , sīpolu , pievienojam sāli , piparus , hmeli suneli un ielejam pienu , kurš mums atlika pēc maizes mērcēšanas. Piesitam olu un visu kārtīgi samaisām . No masas plaukstā veidojam kotletes iegarenā laiviņas formā . Cepešpannu ( varam arī ieklāt cepampapīru ) ieziežam ar eļļu un kārtojam kotletes tajā . Ar karoti katrā kotletē izveidojam padziļinājumu un liekam cepeškrāsnī , 180 grādos uz 20 minūtēm . Pēc tam izņemam ārā un katras kotletes padziļinājumā iekaisām nedaudz sarīvētā siera. Virs tā ļoti rūpīgi ielejam olu ( vēlams,lai nepārtek pāri iedobuma malām) un pa iedobuma apmali , līdz dzeltenumam , pārkaisām ar sieru . Liekam atpakaļ cepeškrāsnī uz vēl 15 – 20 minūtēm .
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!