Mūsdienās esam tik ļoti pieraduši pie veikalos nopērkamo zefīru daudzveidības, ka tieši šis deserts varētu būt visretāk pašu gatavotais. Otrs iemesls varētu būt nepieciešamība precīzi ievērot zefīra gatavošanas tehnoloģiju, kurā viena no būtiskākajām niansēm ir sīrupa novārīšana 110 grādos.
Tātad, nonākam līdz nepieciešamībai pēc termometra, kas arī nav viss, jo vajadzētu izmantot arī stacionāro mikseri vai virtuves kombainu sīrupa iemaisīšanai. Un, protams, daudzu saimnieču piedzīvotais ar sarežģīto agar-agara iegādi, kuru lielveikalu tīklos reti izdodas atrast. Katrā ziņā, viss minētais ir tikai šķietams šķērslis, kura pārvarēšanai der sagatavoties savlaicīgi un kvalitatīvi it visā, jo kopējā zefīra gatavošanas procedūra ir gana vienkārša.
Izmantosim 400 gramus zemenes, 650 gramus cukura, 160 ml ūdens, 1 olas baltumu, 9 gramus agar-agara un 4 karotes pūdercukura.
Sākam ar to, ka agaru iemērcam aukstā ūdenī. Zemenes sablendējam, biezeni izberžam caur sietiņu un turpinājumam sagatavojam 300 gramus izberztas zemeņu masas. Uzkarsējam to uz plīts vai mikroviļņu krāsnī, pēc tam pieberam 200 gramus cukura un samaisām, kamēr cukurs pilnībā izkūst. Kad masa atdzisusi, pārlejam to ietilpīgā (3-4 litri) virtuves kombaina vai miksera traukā.
Katliņu ar izmērcēto agar-agaru liekam uz uguns, apmaisot pilnībā izšķīdinām, ļaujam sākt vārīties, pieberam atlikušos 450 gramus cukura, samazinām uguni uz vidējo un apmaisot vārām, kamēr cukurs izšķīst. Paralēli sīrupa vārīšanas procesam, sākam kult zemeņu biezeni, kuram pievienojam pusi no olas baltuma. Darām to uz pilniem miksera apgriezieniem, 3-4 minūtes, kamēr masa kļūst gaiša, pēc tam pievienojam atlikušo olas baltuma pusi un kārtīgi kuļam visu vēl dažas minūtes.
Kā jau minējām, sīrupa vārīšanai nepieciešams sasniegt 110 grādu temperatūru, vārīšanas ilgums būs aptuveni 5 minūtes jeb, pārbaudot ar karoti, no tās vairs nav jānotek šķidrai masai, bet paceļot karoti, no tās notek pavisam tieva strūkliņa. Šajā brīdī sīrupu ņemam nost no uguns un, nepārtraucot kulšanu, ar tievu strūkliņu pārlejam sakultajā zemeņu masā. Cenšamies karsto sīrupu liet attālāk no miksera slotiņām.
Turpinām kulšanu, kamēr masa kārtīgi sabiezē un ir pilnībā viendabīga. Tā joprojām būs silta, iepildām to konditorejas maisiņā un izspiežam zefīra formas pikučos, ar pārtikas plēvi vai cepampapīru ieklātā cepešpannā. Jā, šeit nav kļūdas, jo cepampapīra kvalitāte ir dažāda un zefīrs pie tā var arī pielipt, kas nenotiks ar plēves izmantošanu. Šo niansi gan atstājam jūsu ziņā.
Kaltējam nakti (laiks atkarīgs arī no izspiesto pikuču biezuma un mitruma pakāpes telpā) istabas temperatūrā, pēc tam bagātīgi pārkaisām ar pūdercukuru, atdalām no plēves un, ja vēlaties, varam salīmēt pa divām pusītēm vienā, lielākā zefīra gabaliņā. Tas ir vienkārši, jo līdzenās pusīšu apakšas līp viegli.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!