Šoreiz plašāk par ziedošajiem krūmiem . No ziemcietēm un košumkrūmiem dārzā var izveidot dobi, kurā puķes ziedēs no agra pavasara līdz vēlam rudenim. Ziemciešu dobe var piedāvāt krāšņu ziedu bagātību no agra pavasara līdz vēlam rudenim, bet pie puķēm ir daudz darba: sausā laikā tās jālaista, visu laiku jānolasa nokaltušie ziedi, rudenī jānovāc nokaltušie stublāji.
Jāravē pat vairākas reizes vasarā. Īsajā vasarā gan gribētos redzēt dārzā ziedu jūru, bet visu laiku pa zemi rušināties negribas. Tātad jāizvēlas tādas ziemcietes, kas prasa mazāk darba. Un vajadzētu dārzā stādīt vairāk košumkrūmu.
Tikko augsne ir atkususi, savus zeltdzeltenos ziedus ver forsītijas (‘Forsythia’). Ir daudzas un dažādas forsītiju sugas un šķirnes, par salcietīgākajām uzskata šķirnes ‘Freja’ un ‘Northern Gold’. Zem forsītiju krūmiem varētu stādīt zilsniedzītes. zilās vizbulītes vai muskares. Forsītijas lielākoties ir augstākas pat par gara auguma vīru. Vasarā tās veido jauku sulīgi zaļu laukumu. Piemērotas augstam dzīvžogam, var stādīt pa vienai vai grupā.
Maija vidū sāk plaukt Japānas spirejas dzeltenlapainās šķirnes ‘Goldflame’, ‘Gold Mound’, ‘Golden Princess’, ko stāda starp vasaras otrajā pusē ziedošām puķēm, lai šī dobes daļa būtu krāsaina arī agrā pavasarī.
Silta maija mēneša otrajā pusē ar baltiem ziediem apbirst bērzlapu spireja (‘Spiraea betulifolia’). Platais krūms ar stāvajiem zariem neaug daudz augstāks par 50 – 60 cm un platāks par metru. Blīvā, tumšzaļā veselīgā lapotne rudenī kļūst tumši sarkana. Šķirne ‘Thor’ ir kompaktāka, mazāka un zied bagātīgāk nekā no Tālajiem Austrumiem nākusī suga, no kuras šī šķirne iegūta. Turpinājums sekos!
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!