Zāliena mēslošanu ieteicams veikt lietainās vai mākoņainās dienās. Atturieties no mēslošanas ļoti saulainos un sausos laika apstākļos. Ja ir bezlietus periods, tad zāliens pēc mēslošanas obligāti jālaista.
Kā novērst kļūdas, kas radušās pavasara mēslošanas laikā? Lai nodrošinātu vienmērīgu mēslojuma izkliedēšanu ir iespējams veikt mēslošanu vairākos virzienos rūpīgi sekojot tam, lai katrā virzienā, sējot pēc iespējas vienmērīgāk, tiktu izkaisīts mēslojums visā platībā.
Ja nevarat noteikt, cik daudz ar vienu tilpumu jānomēslo, ieteicams sadalīt mēslojamo platību nelielos laukumus, aprēķināt nepieciešamo mēslojuma daudzumu katram laukumam un tad rūpīgi to izsēt. Ir nopērkamas rokas minerālmēslu sējmašīnas. Tās neizceļas ar ļoti precīzu izsējas normu iestatīšanu, tomēr tas jebkurā gadījumā būs precīzāk, kā mēslojot ar rokām. Un visbeidzot, šā darba veikšanai varat pieaicināt cilvēku ar pieredzi (dārznieku), kurš samērā precīzi veiks nepieciešamo zāliena mēslošanu.
Ja tomēr esat sējuši un pēc dažām nedēļām ir redzams, ka zāliens ir raibs (nevienmērīgi mēslots), tad nepieciešams veikt atsevišķu, lokālu mēslošanu tajās platībās, kurās mēslojums ir nepietiekams. Vēl pēc dažām nedēļām varēsiet vērot, ka zāliena zelmenis ir izlīdzinājies un kļuvis vienmērīgi glīts.
Ja dārzā ir vietas, kuras stipri noēnojas vai ir vietas, kur zāliena augšanas apstākļi ievērojami atšķiras, tad pirms mēslošanas ieteicams veikt augsnes analīzi katram atšķirīgajam zemes nogabalam un tikai, tad izvēlēties mēslojumu, kas atsevišķām platībām var atšķirties.
Ja paši nespējat veikt šos darbus vai arī Jums trūkst zināšanu kā izvēlēties pareizo mēslojumu, lūdziet palīdzību speciālistiem jeb dārzniekiem ar pieredzi.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!