Mēbeļu rūpniecībā moduļu un furnitūras izmēri ir standartizēti. Nesenā pagātnē tos sauca par Eiropas standartiem, tagad vienkārši – standarti. Tie ļauj maksimāli ērti lietot mēbeles un mēbelēs esošo furnitūru.
Visu standartu pamats ir cilvēka augums, vecums un ieradumi un tie paši kritēriji nosaka arī vēlamā izstrādājuma parametrus. Piemēram, gados vecākiem vai neliela auguma cilvēkiem, virtuves skapji nekādā gadījumā nav vēlami līdz griestiem. Savukārt, sportiska auguma latvietis nejutīsies labi ar zemiem virtuves mēbeļu grīdas skapīšiem. Arī piekaramo skapju novietojuma augstums būs atkarīgs no pasūtītāja vēlmēm.
Pirmais nosacījums, pirms sākam domāt par skapju augstumiem ir – flīzes starp virtuves mēbeļu skapīšiem ir jālīmē pēc mēbeļu montāžas. Tas jādara tāpēc, lai apakšējo un augšējo skapju novietošanā atbilstoši jūsu ērtībām netraucētu jau noklātā flīžu kārta. Ja pie skapju montāžas saimniece konstatēs, ka piekārtie skapji ir novietoti par augstu vai par zemu – šo problēmu, ja nav noklātas flīzes, nebūs grūti atrisināt.
No kādiem elementiem sastāv virtuves mēbeļu komplekts? Virtuves mēbeļu neredzamā daļa ir karkass, kas satur mēbeles kopā, eņģes, ar kuru palīdzību pie karkasa ir piestiprinātas durtiņas, kā arī plaukti, ja tie paslēpti aiz durvīm. Mums redzamā daļa ir fasāde ar durtiņām, atvilktnēm, atvērtajiem plauktiem un citiem elementiem. Durtiņas un atvilktnes ir apdarinātas ar dažādu modeļu rokturiem. Skapji stāv uz kājiņām vai uz cokola. Pār apakšējiem skapjiem tiek pārlikta galda virsma, kurā tiek iestrādāta izlietnes. Telpa starp apakšējiem un augšējiem skapjiem tiek apdarināta ar kādu paneli.
No visu minēto detaļu izgatavošanas un apdares kvalitātes ir atkarīgs virtuves un mēbeļu izskats visā tālākajā to ekspluatācijas procesā.Turpinājums sekos!
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!