Tuvojas kārtējās garās brīvdienas un viena no to tradīcijam noteikti ir gaļas cepšana un ēdienreizes svaigā gaisā . Ja Jums ir pārnēsājamais grils vai barbekju cepamais , atrast vietu tā novietošanai nebūs problēmu . Atliek tik vien kā izvēlēties jau tradicionālo vai ērtāko vietu dārzā un neaizmirst par ugunsdrošību. Savukārt ,ja esat ieplānojis izveidot stacionāru ugunsvietu , nāksies padomāt nopietnāk ,jo tas jau būs uz ilgu laiku.
Šeit svarīga būs gan praktiskā puse ,jo negribēsies tālu nest ne saistītos saimniecības piederumus ,ne produktus . Otrkārt , kur uguns , tur dūmi un ,protams , ne jūs paši ,ne jūsu kaimiņi , nebūsiet priecīgi par dūmu smaku . Protams , jāpadomā arī par ugunsdrošību ,jo ugunsvietas nedrīkst atrasties ne ēku tuvumā ,ne pie kokiem .
Noteikti padomājiet par vāku ,kurš pildīs aizvēja funkcijas uguns pasargāšanai no vēja un , atkarībā no vēja virziena , tam vajadzēs mainīt vāka atvēruma novietojumu .Šo funkciju lieliski pildīs arī pretvēja siena vai līdzīgs ekrāns ,bet to būvējot , noteikti jāapzinās mūspuses tradicionālie vēja virzieni . Kārtīgs saimnieks noteikti pārdomās visu līdz galam un , kā tas diemžēl , šodien ir moderni , neuzbūvēs ugunsvietu klajā vietā , bet vienlaikus ieprojektēs gan dizainiski pieskaņotu sienu ,gan īpašu terasi ar iespēju līdzās ugunsvietai novietot gan krēslus ,gan galdu ,gan vietu malkas novietošanai .
Saimniek ,noteikti atceries , ka vienkārši uzcept gaļu vari gan uz pārnēsājamā grila vai pat , vienkārša ugunskura ,bet ja esi ieplānojis ieguldījumus kādā kapitālākā būvē , tai noteikti jābūt ne tikai praktiskai (priekš gaļas cepšanas) ,bet arī komfortablai pašam un viesiem.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!