Šāda aukstā uzkoda lieliski iederēsies jebkurā svinīgākā ēdienreizē. Anglijā to var iegādāties veikalos vairāk ikdienas lietošanai paredzētu, tāpēc aicinām pamēģināt pagatavot tā svinīgāku variāciju ar biezāku dzērveņu vai brūkleņu kārtiņu virspusē.
Pildījumam vajadzēs 900 gramus liesas cūkgaļas, 220 gramus auksti kūpināta bekona, pusi tējkarotes muskatriekstu, pa tējkarotei balto un melno piparu, pa 4 zariņiem svaiga timiāna un pētersīļu, 4 salvijas lapiņas un sāli, bet mīklu gatavosim no 520 gramiem miltu, 140 gramiem tauku, 150 ml ūdens, 1 tējkarotes sāls un 1 olas. Želejai vajadzēs 250 ml vistas buljona un 5 želatīna lapiņas jeb 10 gramus. Virspuses pildījumam izmantosim 200 gramus saldētas dzērvenes, 80 ml heresa vai līdzīga vīna un 50 gramus cukura.
Jau iepriekš novārām vistas buljonu, atdzesējam un nosmeļam taukus. Cūkgaļu sagriežam aptuveni 1,5 cm lielos kubiņos, nedaudz plānākos gabaliņos sagriežam arī bekonu, beram visu bļodiņā, pievienojam sasmalcinātas timiāna lapiņas, pētersīļus un salviju. Kārtīgi apmaisām un pagaidām liekam ledusskapī.
Katliņā ielejam ūdeni, liekam tajā speķi, sāli, apmaisot sagaidām vārīšanās brīdi un ņemam nost no uguns. Lielākā bļodiņā iesijājam miltus un 1 tējkaroti sāls, lejam klāt karsto speķa masu un , enerģiski maisot, savācam visu mīklas bumbā. Neļaujot mīklai atdzist , pārliekam to uz , ar miltiem pārkaisītas, darba virsmas , atgriežam 1/4 masas un ietinam to plēvē. Lielo mīklas gabalu izrullējam aptuveni 5 mm biezā plācenī un ieklājam to 20 cm diametra cepamformā(keramikas vai sadalāmu metāla) ar augstām apmalēm. Ar rokām cieši pielīdzinām pie apmalītēm un ļaujam viespusē veidoties mīklas pārkārumam.
Piepildām viduci ar sagatavoto gaļu un ļoti cieši pieblīvējam. Izrullējam atlicināto mīklu , nokarenās maliņas virs formas apziežam ar sakultas olas masu, virsū liekam izrullēto plāceni un apmalītes skaisti saspiežam kopā un pieblīvējam. Atlikušo mīklu vienkārši nogriežam. Virspusē izveidojam centa diametra atverīti tvaikam un liekam formu līdz 180 grādiem uzkarsētā cepeškrāsnī. Pēc 30 minūtēm samazinām temperatūru līdz 160 grādiem un cepam vēl 1 stundu un 45 minūtes. Pēc izcepšanas atbrīvojam no formas un ļaujam atdzist.
Pa to laiku no želatīna un buljona pagatavojam želeju un, ar mazas piltuvītes vai cita palīglīdzekļa palīdzību, lejam šķidro masu pīrāga atverē. Ja tas rada grūtības, varam iekšpusi viegli pabakstīt ar koka iesmiņu. 3-4 karotes želejas atstājam vēlākai izmantošanai, bet piepildīto pīrāgu liekam vismaz 2 stundas ledusskapī atdzist.
Heresā vai līdzīgā vīnā izšķīdinām cukuru, lejam masu ķipītī vai mazā katliņā ,liekam uz uguns, kad sāk vārīties, pieberam atlaidinātas dzērvenes, apmaisot novārām visu 1-2 minūtes jeb , kad ogas sāk gatavoties plaisāt, ņemam nost no uguns, ļaujam atdzist un piemaisām atlicināto buljona želeju. Ogas rūpīgi pārliekam pīrāga virspusē un pārlejam ar palikušo šķidrumu. Sagatavoto pīrāgu uz nakti liekam ledusskapī un cenšamies apēst 3 dienu laikā.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!