Iepriekšējos vannas istabu ideju apskatos skārām vispārīgas detaļas vannas istabu dizainā, bet tagad pamazām pāriesim pie vannas istabu remontiem, jo vannasistabā tie jāveic apdomīgi, bez steigas – kļūdu labošana var maksāt ļoti dārgi.
Ievadā par siltajām grīdām . Ar ūdeni apsildāmu grīdu vannasistabā var izvēlēties, ja mājā jau ir ierīkota centrālapkures sistēma, kas silda māju ar cirkulējošu karsto ūdeni. Zem grīdas ūdeni sūknē speciāls sūknis, termostats regulē, cik daudz karstā ūdens jāpievada no radiatoriem. Piemērotākā temperatūra grīdas apsildes sistēmā ir 35 – 40 grādi. Siltumsistēma pacels grīdu par 15 – 25 milimetriem. Šīs sistēmas priekšrocība (salīdzinot ar elektrisko) ir tāda, ka vannasistabas grīdas apsildīšana nepaaugstinās mājas kopējās apkures izmaksas.
Elektrisko grīdas apsildes sistēmu parasti veido uz plāna stiklšķiedras tīkla stiprināti apkures kabeļi, kurus liek zem grīdas seguma. Šie kabeļi ir apmēram trīs milimetrus biezi, tā ka grīdas līmenis būtiski nemainās. Enerģijas patēriņš viena kvadrātmetra apsildīšanai ir apmēram 125 vati. Lai elektrības rēķins nepārsniegtu saprāta robežas, elektriskajā grīdas apsildes sistēmā noteikti jābūt termostatam un laika relejam.
Ja mājā vai dzīvoklī, kur ir pirts, nav papildu ventilācijas un mazgājamajā telpā ir apsildāmās grīdas, pēc pēršanās tūlīt neizslēdziet krāsni. Atstājiet to ieslēgtu vēl pusstundu, lai izgaro mitrums. Turpinājums sekos!
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!