25 interesantas idejas dārzu ierīkošanai varat apskatīt jaunajā galerijā , bet tās ievadā tēmas par pirtsdārziņu turpinājums. Veidojot grupas, jārūpējas, lai ātraudzīgākie nepārmāc biklākos, bet apjomā augstākie neapēno un neaizsedz mazākos. Jāveido saskaņa arī pēc krāsām – lai zaļajiem laukumiem pa vidu spilgti, bet savstarpēji saderīgi akcenti. Tālab pirms ķeršanās pie zemes darbiem vēlams iepriekš padarboties pie datora vai papīra lapas, bet vēl labāk – dārziņa izveidē ņemt vērā speciālista padomu.
Vispirms nepieciešams izplānot visu iecerēto pirtsdārziņa kultūru sarakstu, tad tikt skaidrībā par katra auga uzvedības paradumiem, bet beigās uzskicēt to izvietojuma shēmu. Tas ļauj laikus paredzēt, kurš cers vai stāds var tikt likts zemē uz daudziem gadiem, kuru jau nākampavasar vajadzēs dalīt un pārvietot, kur jārezervē mājvieta kādai sen iekārotai, bet pagaidām vēl nesameklētai kultūrai. Tos augus, kuru papilnam netālā pļavā, mežā vai upmalā – pelašķi, vīgriezes – mānīt uz mājas pirtsdārziņu par katru cenu nevajadzētu. Gan jau pietiks rūpju tāpat.
Veidojot pirtsdārziņu, noteikti atšķirsies gan lietišķie apsvērumi, gan izpratne par acij tīkamāko krāsu un proporciju saderību, tāpēc augi katrā būs citādi. Taču ir dažas zaļās pamatvērtības, ko būtu vērts ņemt vērā visiem.
Pirtsdārziņā vajadzētu būt dievkociņam – pie pašām pirtsdurvīm, ne tikai tāpēc, ka tam ļoti patīkams aromāts un maigas skujiņas, ko līdz pat vēlam rudenim var izmantot zaļajām pirtsslotiņām, turklāt zari lieliski ataug pat pēc regulāras graizīšanas, bet arī enerģētiskās iedarbības dēļ. Verot durvis, saudzīgi noglaudīt dievkociņu nozīmē iegūt Dieviņa un Laimas svētību. Turpinājums sekos!
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!
[Best_Wordpress_Gallery id=”734″ gal_title=”darzi375″]