Droši vien, ka arī latviešiem vajadzētu iedibināt tieši kādam nacionāli būtiskam ēdienam veltītus svētkus, jo Zviedrijā jau kopš 1999.gada, 4.oktobrī tiek atzīmēta Kanelbullensdag jeb Kanēļmaizīšu diena. Uzskata, ka tieši Zviedrija ir kanēļmaizīšu dzimtene, arī daudzu zviedru literāro darbu varoņi, piemēram, Karlsons, ir cieši saistīti ar kanēļmaizītēm. Protams, ir daudz šo maizīšu un bulciņu recepšu, tāpēc šoreiz aprakstītā ir viena no to variācijām.
Mīklai izmantosim 500 gramus miltus, 200 ml piena, 50 gramus krējuma, 8 gramus sausā rauga, 1 tējkaroti sāls, 1 olu , 75 gramus sviesta un 70 gramus sviesta. Pildījumam vajadzēs 1 karoti kanēļa, 140 gramus sviesta, 165 gramus brūnā cukura un 1 olas, bet glazūru gatavosim no 50 gramiem krēmsiera, 100 gramiem pūdercukura, 1 karotes sviesta un 1 tējkarotes piena.
Bļodiņā beram 400 gramus miltus, pievienojam sāli, cukuru, sauso raugu, apmaisām, pievienojam izkausētu un atdzesētu sviestu, siltu pienu, piesitam olu, pievienojam krējumu un visu ar karoti samaisām. Pēc tam izkaisām atlikušos 100 gramus miltus uz darba virsmas, ar rokām ņemam sagatavoto mīklu un uz darbavirsmas samīcām kopā ar papildus nepieciešamo miltu daudzumu gludā un elastīgas mīklas bumbā. Šāds mīcīšanas process var aizņemt līdz pat 10 minūtēm ilgu laiku.
Pēc tam mīklas bumbu pārliekam ar augu eļļu ieziestā traukā, pārsedzam ar plēvi un liekam siltā vietā norūgt aptuveni 1 stundu. Mīklas apjoms dubultosies, pēc tam to vēlreiz samīcām ar rokām.
Kanēli samaisām ar brūno cukuru. Ar miltiem pārkaisām darba virsmu, mīklu izrullējam aptuveni 45X23 cm lielā taisnstūrī, apziežam ar mīksti atlaidinātu sviestu un pārkaisām ar kanēļa un cukura maisījumu tā, lai vienā garajā malā paliktu aptuveni 1 cm brīva mīklas vietu. To apziežam ar sakultas olas masu. Satimam taisnstūri ciešā ruletē un apgriežam tās galus.
Sagatavoto ruleti sagriežam 12 aptuveni vienādi biezos gabalos, horizontāli izvietojam tos ar augu eļļu ieziestā cepamformā, pārsedzam formu ar plēvi un ļaujam mīklai nogatavoties vēl aptuveni 30 minūtes. Pēc tam liekam līdz 180 grādiem uzkarsētā krasnī un cepam 25 – 30 minūtes.
Izceptajām bulciņām ļaujam 10 minūtes formā atdzist un sagatavojam glazūru – bļodiņā ar blenderi sakuļam krēmsieru ar sviestu, turpinot kulšanu, pakāpeniski iemaisām pūdercukuru un noslēgumā arī pienu. Ar sagatavoto glazūru pārlejam vēl karstās bulciņas un varam pasniegt galdā.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!