Japāņu zinātnieki no Cukubas universitātes ir atklājuši, ka kafijā esošais augu alkaloīds trigonelīns (TG) stimulē smadzeņu funkcijas, kas saistītas ar atmiņu un telpisko domāšanu. To parādīja eksperimenti ar pelēm ar paātrinātu novecošanos. Pētījums tika publicēts Amerikas novecošanas asociācijas (AGE) oficiālajā žurnālā GeroScience.
Pētnieki 30 dienas baroja TG novecojošām laboratorijas pelēm un pēc tam ievietoja grauzējus Morisa ūdens labirintā (mazā baseinā ar slēptu platformu zem ūdens). Izrādījās, ka dzīvnieki, kuri saņēma trigonelīnu, glābjošo salu atrada ātrāk nekā peles, kurām viela netika dota.
Zinātnieki analizēja eksperimentālo peļu hipokampu (smadzeņu zonu, kas ir atbildīga par īstermiņa atmiņu), lai izpētītu pamatā esošos molekulāros mehānismus.
Viņi atklāja, ka TH būtiski ietekmēja signalizācijas ceļus, kas saistīti ar neiroloģisko attīstību, mitohondriju funkciju, iekaisumu un neirotransmitera izdalīšanos. Trigonelīns nomāca neiroiekaisumu un arī paātrināja dopamīna, norepinefrīna un serotonīna pārnešanu, novēršot kognitīvos traucējumus, kas rodas novecojot.