Pētījumā piedalījās vairāk nekā 12 tūkstoši cilvēku vecumā no 45 līdz 74 gadiem.
Kafijas un tējas dzeršana palīdz saglabāt možumu un aktivitāti vecumdienās. Saskaņā ar ”Journal of the American Medical Directors Association” publikāciju, šādu secinājumu izdarījuši Singapūras Nacionālās universitātes zinātnieki.
Pētījumā piedalījās vairāk nekā 12 tūkstoši cilvēku vecumā no 45 līdz 74 gadiem.
Pirmajā posmā (1999–2004) dalībnieki aizpildīja anketas, lai novērtētu patērētās tējas un kafijas daudzumu. Turklāt pētniekiem tika sniegti dati par subjektu sociāli demogrāfiskajām īpašībām, kā arī viņi analizēja slimības vēsturi, uzturu, fiziskās aktivitātes līmeni un miega kvalitāti.
Otrajā posmā (2006–2010) brīvprātīgajiem bija jārunā par izmaiņām savā stāvoklī un jānoskaidro, vai ir mainījies viņu svars.
Trešajā aptaujā (2014–2017) dalībniekiem tika lūgts ziņot, kā viņi jūtas. Viņi tika novērtēti pēc fiziskās vājuma kritērijiem: svara zudums, izsīkums, lēnums un vājums.
Visbeidzot, pētnieki analizēja dalībnieku fiziskos rādītājus un secināja, ka kafijas, melnās un zaļās tējas dzeršana bija saistīta ar samazinātu fiziskās vājības iespējamību vecumdienās.
Pēc pētnieku domām, šie dzērieni bez kofeīna satur arī polifenolus.
Polifenoli: kas tie ir un kādi ir to ieguvumi
Termins “polifenoli” attiecas uz kofeīnskābi (CA) un hlorogēnskābi (CGA). Kafijas pupiņas ir bagātas ar šīm vielām. Polifenoliem piemīt antioksidanta iedarbība. Tas nozīmē, ka tie var novērst vai palēnināt oksidatīvo stresu (oksidācijas izraisīto šūnu bojājumu procesu), tādējādi novēršot šūnu bojājumus un nāvi.
Tas ļauj palēnināt novecošanās procesu, kā arī novērš tādu slimību attīstību kā 2. tipa cukura diabēts, Alcheimera un Parkinsona slimība.
Šīs skābes atrodamas arī melnajā un zaļajā tējā, augļos un dārzeņos.