Sičuaņas universitātes zinātnieki veica pētījumu, kurā secināja, ka tējas dzeršana var palīdzēt palēnināt bioloģisko novecošanos un ļaut dzīvot ilgāk. Saskaņā ar Daily Mail rakstīto, pētnieki saka, ka “pretnovecošanās” priekšrocības var būt saistītas ar spēcīgiem savienojumiem, kas atrodami tējā.
Jau sen ir noskaidrots, ka melnā tēja ir bagāta ar vielām, kas palīdz uzlabot sirds, zarnu un smadzeņu veselību, un, ka tējas sastāvā esošie flavonoīdi var pagarināt tārpu, mušu un pat peļu dzīves ilgumu.
Jaunajā pētījumā tika pārbaudīti dati no gandrīz 6000 cilvēkiem vecumā no 37 līdz 73 gadiem Lielbritānijā, kā arī gandrīz 8000 cilvēku vecumā no 30 līdz 79 gadiem Ķīnā. Subjektiem tika jautāts, kāda veida tēju viņi dzer – zaļo, melno, dzelteno vai ulunu (tradicionālo ķīniešu tēju) – un cik tases viņi izdzer dienā.
Pēc tam komanda salīdzināja dalībnieku novecošanās marķierus, tostarp asinsspiedienu, holesterīna līmeni un ķermeņa tauku procentuālo daudzumu, lai aprēķinātu viņu bioloģisko vecumu. Izrādījās, ka tējas dzērājiem bija pazīmes, kas liecina par lēnāku bioloģisko novecošanos.
Pētījuma autori norādīja, ka, izdzerot apmēram trīs tases tējas dienā (6-8 grami tējas lapu), var nodrošināt vislabāko “pretnovecošanās” efektu. Bet tiem, kas pārstāja dzert tēju, novēroja “lielāku pieaugumu” bioloģiskās novecošanās paātrinājumā.
Kā skaidro eksperti, polifenoli, galvenās bioloģiski aktīvās vielas tējā, modulē zarnu mikrobiotu, kas var būtiski ietekmēt ar vecumu saistītu imunitātes, vielmaiņas un kognitīvo funkciju izmaiņu regulēšanu.