Krievijas aicinājumu KTDR pēc militārās palīdzības daudzi uzņēma ar smīnu: sak, valsts, kas uzdodas par pasaules lielvaru, lūdz vienai no nabadzīgākajām valstīm pasaulē dot tai munīciju.
Nevajadzēja smieties, portāla War on the Rocks podkāstā sacīja militārais eksperts Raiens Evanss un Kārnegi Krievijas un Eirāzijas studiju centra vecākais līdzstrādnieks Maikls Kofmans .”Ziemeļkorejai ir neticami daudz artilērijas – šis solis varētu būt izšķirošs” pašreizējā konfrontācijas posmā, viņi atzīmēja 18. oktobrī: Krievija cenšas pārņemt iniciatīvu pirms ziemas sākuma, un Ziemeļkorejas šāviņi tai tajā palīdz.
Krievijas kuģi augusta vidū no Ziemeļkorejas uz Primorskas teritoriju sāka vest konteinerus, kuros acīmredzot bija ieroči, septembrī šie konteineri pa dzelzceļu sāka ierasties ieroču noliktavā Krasnodaras apgabala Tihoreckas pilsētā. To parādīja satelītattēlu analīze, par kuras rezultātiem ziņoja Lielbritānijas Karaliskais Apvienotais Aizsardzības pētījumu institūts un ASV Nacionālās drošības padomes pārstāvis Džons Kērbijs. Turklāt septembrī krasi pastiprinājās kravas vilcienu kustība Tumanganas stacijā, kas ir vienīgais robežšķērsošanas punkts starp KTDR un Krieviju, atklāja Amerikas analītiskais centrs Beyond Parallel .
Abu valstu militārā sadarbība piedzīvoja renesansi pēc aizsardzības ministra Sergeja Šoigu vizītes Phenjanā jūlija beigās un Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna tikšanās ar Vladimiru Putinu septembra vidū.
Artilērijas šāviņu ierašanās no KTDR nospēlēja izšķirošu lomu faktā, ka Krievija uzsāka ofensīvu Doņeckas frontē, mēģinot ieņemt Avdijivku dienvidaustrumos un Kupjansku ziemeļaustrumos, El Pais raksta pašreizējās situācijas analīzē, atsaucoties uz militārajie, ekspertiem. Nosūtot vienības tā sauktajā “gaļas uzbrukumā”, Krievijas armija pakļauj Ukrainas pozīcijas nepārtrauktai artilērijas apšaudīšanai.
“No Ziemeļkorejas nākošā munīcija bija izšķirošais faktors Avdijivkā,” laikrakstam sacīja Džons Helins no Somijas militārās informācijas grupas Black Bird. “Un krievi iegūs daudz vairāk, nekā viņiem jau ir.”
Uzbrukums stratēģiskajam dzelzceļa mezglam “Kupjanska-Uzlovoja” notiek visu diennakti, “ienaidnieks mēģina ielenkt Kupjansku,” 24. oktobrī Radio Liberty sacīja Ukrainas bruņoto spēku Sauszemes spēku izlūkošanas vienības komandieris Deniss Jaroslavskis: “Mēs nejūtam, ka ienaidnieks kļūst mazāks… Situācija ir ļoti sarežģīta.”
KTDR, kas kopš 1950. gadiem oficiāli atrodas kara stāvoklī ar Dienvidkoreju, ražo un lielos daudzumos uzglabā divu veidu ieročus, kurus Ukrainā aktīvi izmanto Krievijas karaspēks. Tie ir padomju stila 122 mm munīcija haubicēm un tāda paša kalibra raķetes daudzkārtējās palaišanas raķešu sistēmai ”Grad”. Krievijai ir vajadzīgas arī Ziemeļkorejas raķešu palaišanas iekārtas un artilērija, norāda ASV amatpersonas un eksperti.