Tiekšanās pēc pilnības var atņemt Ziemassvētku prieku. Svētki it kā ir priecīgs laiks, taču dažiem gatavošanās un Ziemassvētku laiks var kļūt nepamatoti saspringts.
Huffington Post intervētā psihiatre Dženifera Reida saka, ka liela daļa šī stresa rodas no spiediena, lai Ziemassvētki būtu perfekti. Pēc viņa teiktā, šādu spiedienu īpaši bieži izjūt sievietes.
-Viens no toksiskajiem virzieniem šajā domāšanā ir pārliecība, ka, ja mēs darām visu perfekti, kas nav iespējams, mēs varam kontrolēt lietas, kuras mēs nevaram kontrolēt.
Īpaši smagi vilšanās var piemeklēt gadījumā, ja Ziemassvētkos viss neizdodas perfekti.
Pēc Reidas domām, ir labi apstrīdēt iekšējās prasības par ideāliem Ziemassvētkiem: no kurienes rodas šīs cerības un vai tās joprojām man kalpo?
Ja atbilde ir nē, iespējams, ir vērts mainīt savus priekšstatus par to, kādiem jābūt svētkiem.
Nebaidieties mainīt tradīcijas
Pēc psiholoģes Tejas Galaheres domām, ikvienam būtu labi padomāt par to, kuras Ziemassvētku tradīcijas ir jēgpilnas, lai tās neturpinātu ģimenes paražas tikai dēļ pienākuma.
– Dodiet priekšroku dažām jums svarīgām tradīcijām un koncentrējieties uz tām, nevis tiecieties pēc perfekta mielasta galda.
Kvalitātes likšana kvantitātes vietā var novērst pārslodzi un galu galā padarīt jūsu brīvdienas apmierinošākas.
Ja jūs nevarat paspēt šajos Ziemassvētkos, tas ir labi
Ja šajā gadalaikā jūtaties iztukšots, ir veidi, kā pielāgot savu brīvdienu darba slodzi, lai izvairītos no stresa un pārslodzes.
– Izlemiet, ko jūs darīsit un ko nedarīsit. Padomājiet arī par to, kādas izmaiņas jūs varētu veikt, un pastāstiet saviem mīļajiem, cik pieejams esat.
Ja, piemēram, ceļošana apciemot radus šajos Ziemassvētkos liekas par smagu, varbūt jūs varētu ieteikt savai ģimenei pavadīt laiku kopā nedaudz mazāk saspringtā laikā.
Ja naudas trūkst, Ziemassvētkus ir iespējams pavadīt citā finanšu ietvarā.
Var paiet zināms laiks, līdz citi pielāgosies jūsu ieteiktajām izmaiņām.
”Jums ir jāsamierinās ar to, ka daži cilvēki varētu būt vīlušies”, saka Galahere.
Tomēr nepatīkamās sajūtas, kas seko, ir vērts paciest. Galahere mums atgādina, ka galu galā labāk ir noteikt skaidras robežas, nevis garīgi nospiest sevi līdz robežai. Rezultātā var rasties izdegšanas sajūta un slikts garastāvoklis, kas var atņemt Ziemassvētku prieku.
Atcerieties parūpēties par sevi
Savukārt psiholoģe Melānija Grīnberga norāda, ka, ja brīvdienas vēlas piedāvāt atpūtu pēc gada nogales burzmas, cilvēkiem par prioritāti ir jāizvirza sava labklājība un veselība.
Rūpējoties par sevi, tas var mazināt spiedienu uz ideālām brīvdienām un palīdzēt mums atgādināt, ka brīvdienām vajadzētu būt atpūtai.
Šajā sakarā Grīnberga iesaka regulāri meditēt, pat ja tās ir tikai desmit minūtes dažas dienas nedēļā. Meditīvu mieru var nest arī atjaunojoši jogas vai ķermeņa vingrinājumi vai pārvietošanās dabā.
Alkohols ar mēru
Lai gan brīvdienas var būt priecīgs laiks, lai baudītu ēdienu un dzērienus, Grīnberga iesaka lietot alkoholu ar mēru, jo pārmērīgs patēriņš var saasināt stresu un spēku izsīkumu.
Grīnberga pat izveidotu plānu, pēc kura tiktu lietots alkohols.
– Jo detalizētāks plāns, jo labāk, viņa saka, vai starp dzērieniem jāizdzer tikai divi dzērieni un viskijs vai jādodas mājās līdz noteiktam laikam.
Noraidot dažus ielūgumus, jūs varat izvairīties no izdegšanas, it īpaši tagad, kad var uzkrāties darba un draugu ballītes un ģimenes saistības.
Neiekrītiet sociālajos maldos
Pilna sociālo mediju satura pārlūkošana var likt mums iegremdēties salīdzināšanā. Jums vajadzētu būt uzmanīgiem ar tam veltīto laiku.
– Mēs vairāk salīdzinām, kad jūtamies nedroši vai nomākti, un brīvdienas mēdz to izraisīt cilvēkos, skaidro Reida.
– Pajautājiet sev, kur vēlaties koncentrēt savu uzmanību. Kā jūs varat atlasīt, ierobežot un aizstāt savu sociālo mediju plūsmu ar lietām, kas jums ir pozitīvas?
Atcerieties, ka viss ir labi
Dažreiz ir labi arī atgādināt sev lietas, kas ir labas. Reida iesaka izmēģināt vienkāršu pateicības vingrinājumu: dienas beigās pierakstiet trīs lietas, kas notika labi un kāpēc.