Ziemas mēneši no militārā viedokļa būs ļoti smagi abām pusēm, taču Ukrainai ir divas būtiskas priekšrocības – dzimtās zemes aizsargāšanas faktors no iebrucējiem un efektīvs starptautiskās sabiedrības atbalsts. Tas uzsvēŗts Ukrainas Bruņoto spēku virspavēlnieka biroja Stratēģiskās komunikācijas departamenta (StratKom) atbildē uz izdevuma Asharq News pieprasījumu arābu valodā.
“Klimatiskie apstākļi ietekmē karadarbības tempus, un tie ietekmē abas puses, un vienmēr uzvar tā puse, kas ir gatava rīkoties šajos klimatiskajos apstākļos. Uzreiz var teikt, ka ziemas mēneši būs ārkārtīgi smagi no militārā viedokļa.”, atzīmēja StratKom.
Tika atzīmēts, ka augsto dinamiku papildina zemā temperatūra, ierobežots diennakts gaišais laiks, nepieciešamība radīt atbilstošus apstākļus karaspēka uzturēšanai, palielināts slogs medicīniskajiem dienestiem un vienībām, kas raksturīgs šim gadalaikam, utt.
“Šo faktoru kombinācija patiešām palēnina aktīvo ofensīvo operāciju tempu, bet Ukrainai ir divas būtiskas priekšrocības: tas, ka mēs aizstāvam savu dzimto zemi no iebrucējiem, tas ir, mēs cīnāmies savā teritorijā ar pilnu mūsu iedzīvotāju atbalstu, kā arī reālu un efektīvu starptautiskās sabiedrības atbalstu,” sacīja StratKom.
Paredzams, ka ienaidnieks turpinās veikt raķešu triecienus Ukrainas teritorijā, tostarp civilajai infrastruktūrai. Un, lai gan Krievijas okupācijas spēku panākumi kaujas laukā ir maz ticami, tomēr “tie var turpināt uzbrukuma operācijas, lai izpildītu savas militāri politiskās vadības rīkojumus, kas neņem vērā zaudējumus un bieži vien neatzīst valdošo realitāti”
Tāpat tika atzīmēts, ka, izvērsusi agresiju pret Ukrainu, Krievija turpina padziļināt reģionālo nestabilitāti Eiropā, kas savukārt atstāj negatīvas sekas uz drošības arhitektūru, kas pasaulē izveidojusies pēc Otrā pasaules kara, Padomju Savienības sabrukuma, virknes reģionālajiem konfliktiem Āzijas reģionā un Tuvajos Austrumos.
Komentējot miera sarunu iespējamību, Ukrainas Bruņoto spēku StratKom norādīja, ka, reaģējot uz visām starptautiskajām iniciatīvām izbeigt konfliktu un atgriezties pie sarunu galda, Ukraina skaidri paziņo par gatavību sarunām. Taču runa ir tikai par tām sarunām, “kas faktiski beigs karu un dos drošības garantijas”.
“Tas ir galvenais nosacījums, ko starptautiskajai sabiedrībai, tostarp agresorvalstij, oficiāli ierosināja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis 10 soļu programmas veidā. Mēs esam gatavi šādām sarunām. Par mēģinājumu veikt pārtraukumu karu, lai uzkrātu resursus, sagatavotu mobilizētās rezerves un pēc tam atsāktu agresiju, tad mēs to neuzskatām to par ierosinājumu izbeigt karu un attiecīgi Ukrainai tas ir nepieņemami,” sacīja Bruņoto spēku virspavēlnieka birojs.
Tika uzsvērts, ka kara tālākai attīstībai ir tikai viens scenārijs – “Ukrainas teritorijas pilnīga atbrīvošana”.