Izteikti maigas struktūras jeb Japāņu zīda siera kūka vienmēr ir īpašas meistarības izaicinājums katrai saimniecei, jo būtiskākā gatavošanas nianse ir tajā, lai pēc cepšanas kūka nesaplaktu. Tam vajadzēs īpašu rūpību olu baltumu sagatavošanā, jo tos vajadzēs gan kārtīgi, nepārcenšoties saputot un rūpīgi iemaisīt mīklā.
Cepamformas veids un ģeometrija nav būtiski, bet šoreiz izmantosim 11X22 cm izmēra formu ar augstām apmalēm.
Izmantosim 125 gramus krēmsiera, 30 gramus kukurūzas (var arī kartupeļu) cietes, 45 gramus miltus, 3 olas, 110 ml trekna (virs 30%) saldā krējuma, 75 gramus pūdercukura un šķipsniņu vanilīna.
Krēmsieru liekam ķipītī, pielejam saldo krējumu, pievienojam 25 gramus pūdercukura , ieliekam lielākā katliņā ar ūdeni, liekam to uz uguns, 3-5 minūtes sildot un nepārtraukti maisot, izšķīdinām visu viendabīgā masā. Pēc tam ķipīti izņemam no katliņa un ļaujam krēmam dažas minūtes atdzist. Pēc tam pievienojam olu dzeltenumus un visu kārtīgi, ar slotiņu, samaisām. Pakāpeniski iemaisām miltus, cieti un rūpīgi samaisām tā, lai nepaliktu kunkuļi.
Olu baltumus ar sāli viegli uzputojam, pakāpeniski pievienojam atlikušo pūdercukuru un saputojam mīkstās un noturīgās putās jeb, kā jau minējām ievadā, šoreiz putām nav jābūt pārlieku cietām. Sagatavoto masu uzmanīgi, ar lāpstiņu, iemaisām krēmsiera masā un sagatavoto pārlejam ar cepampapīru ieklātā formā.
Liekam formu līdz 200 grādiem uzkarsētas krāsns apakšējā plauktā, pēc aptuveni 15 minūtēm samazinām temperatūru līdz 130-135 grādiem, vēl pēc aptuveni 30 minūtēm krāsni izslēdzam un durvis neatveram (ne šajā brīdī, ne visā cepšanas laikā!) vēl aptuveni 20 minūtes.
Pēc tam izņemam no krāsns, pēc aptuveni 10 minūtēm izņemam no formas, atdzesējam uz restītes, ja vēlaties, pārkaisām ar pūdercukuru vai citādi izrotājam un pasniedzam gardo kūku galdā.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!