Pašreizējās Ukrainas varas iestādes nepiekritīs konflikta iesaldēšanai un saglabās kursu uz turpmāku Ukrainas okupēto teritoriju atbrīvošanu.
To pēc ceturtās tikšanās rezultātiem par Ukrainas ”Miera formulu” nacionālās drošības padomnieku līmenī Davosā paziņoja Ukrainas prezidenta biroja vadītājs Andrijs Jermaks, vēsta Radio Liberty .
“Šis prezidents un šī viņa komanda nekad nepiekritīs un nepieņems nekādu konflikta iesaldēšanu. Tas ir nepieņemami Ukrainas sabiedrībai… Ukrainai nav vajadzīgi iesaldēti konflikti. Ukrainai ir vajadzīga taisnīga pasaule. Un Ukraina vēlas novērst jebkādu potenciālu agresiju nākotnē un izmanto šo iespēju,” sacīja Jermaks.
Apkopojot jaunās sanāksmes par ”Miera formulu”, kurā piedalījās vairāk nekā 80 valstu pārstāvji, rezultātus, Jermaks atzīmēja, ka visiem dalībniekiem ir vienots redzējums par miera formulas vispārējiem principiem, kas attiecas uz neatkarību, teritoriālo integritāti. par Ukrainas noteikumiem un ANO Statūtiem.
Runājot par plāna detaļām, Jermaks atzīmēja, ka ” nebūtu taisnība, ja es teiktu, ka visas pozīcijas ir absolūti vienādas.”
“Ir svarīgi, lai visas valstis, kas piedalās patiesi un atklāti, vēlas piedalīties un palīdzēt izbeigt šo karu un nodibināt mieru. Taču ir dažādi viedokļi un idejas, kā to var izdarīt. Dažādām valstīm ir dažāda pieredze… Un tas ir labi, jo universāla formula un plāns ir dažādu pozīciju un centienu kombinācija, bet, atkal, tā balstās uz galvenajiem principiem, uz kuriem balstās starptautiskās tiesības un ANO Statūti,” atzīmēja amatpersona.
Komentējot turpmāko ASV un ES atbalstu Ukrainai, Jermaks norādīja, ka viņš “ pozitīvi” vērtē ASV Kongresa izredzes piešķirt vairāk nekā 60 miljardus dolāru Ukrainas militāro vajadzību finansēšanai un 50 miljardus eiro makrofinansējuma no ES.
“Es domāju, ka šajos divos pilna mēroga kara gados mēs esam parādījuši ukraiņu nācijas būtību un to, kāda tā var būt. Protams, ar mūsu partneru un draugu palīdzību. Ticu, ka šis atbalsts turpināsies,” sacīja Valsts pārvaldes vadītājs.
Jermaks arī apliecināja, ka Ukrainas partneri nespiež tai piekāpties teritoriāli.
“Mūsu partneri jau zina mūs un mūsu nostāju, un to ciena… Esmu piedalījies gandrīz visās augsta līmeņa sanāksmēs, tostarp vadītāju, un nekad neesmu dzirdējis, ka kāds no mūsu partneriem apspriestu kādu kompromisu no mūsu puses, kas mums ir nepieņemams… Tai skaitā Krimas jautājums,” secināja amatpersona.