Tiek ziņots, ka starp tām bija vismaz viena Kh-47 Kinzhal hiperskaņas raķete.
Nākamajā dienā pēc tam, kad Rietumi solīja nodrošināt Ukrainai desmitiem modernu kaujas tanku, Krievija veica plaša mēroga raķešu triecienus Ukrainas pilsētām.
Tiek ziņots, ka triecienos gāja bojā vismaz 11 cilvēki un vēl 11 tika ievainoti.
Ukrainas Valsts ārkārtas palīdzības dienesta pārstāvis Oleksandrs Horuņžijs ceturtdien komentāros Ukrainas televīzijai ziņoja par upuru skaitu. Viņš sacīja, ka uzbrukumi tika veikti 11 Ukrainas reģionos.
Ukrainas armija paziņoja, ka naktī notriekusi visus 24 bezpilota lidaparātus, ko Krievija izmantoja uzbrukumā, tostarp 15 ar mērķi trāpīt Ukrainas galvaspilsētai.
Ukrainas pretgaisa aizsardzība notrieca 47 no 55 raķetēm, tostarp vismaz vienu hiperskaņas raķeti Kh-47 Kinzhal, paziņoja Ukrainas Bruņoto spēku virspavēlnieks Valērijs Zalužnijs. Kijivas apkaimē tika notriektas divdesmit raķetes.
Ukrainas gaisa spēku pārstāvis Jurijs Ignats sacīja, ka sešas militārās lidmašīnas Tu-95 pacēlās no Murmanskas un palaida tāla darbības rādiusa raķetes.
Ziņots par postījumiem Vinnicas reģionā, savukārt Kijevas apgabala varas iestādes paziņoja, ka bezpilota lidaparātu un raķešu triecieni nodarījuši postījumus kritiskajai infrastruktūrai un dzīvojamām ēkām. Kijevas mērs Vitālijs Kļičko iepriekš sacīja, ka, raķetei trāpot nedzīvojamām ēkām pilsētas dienvidos, gājis bojā viens cilvēks un divi ievainoti.
Odesā, kuru ANO kultūras aģentūra UNESCO trešdien pasludināja par “apdraudēto pasaules mantojumu”, Krievijas raķetes sabojājušas enerģētikas infrastruktūru. Par to pilsētas varas iestādes ziņoja tieši tajā laikā, kad tur viesojās Francijas ārlietu ministre Ketrīna Kolona.
Konvojam bija plānots tikties ar Ukrainas ārlietu ministru Dmitro Kulebu, lai pārrunātu humāno un militāro palīdzību un, iespējams, to, vai Francija varētu pievienoties saviem NATO sabiedrotajiem, piegādājot Ukrainai kaujas tankus.
Ukrainas premjerministrs Deniss Šmigals sacīja, ka Krievijas galvenais mērķis ir enerģētikas objekti un ka streiku mērķis ir atņemt ukraiņiem “gaismu un apkuri” ar temperatūru zem sasalšanas līmeņa Kijevā.
Ukrainas lielākais privātais elektroenerģijas ražotājs DTEK paziņoja, ka raķešu uzbrukumu dēļ veic avārijas elektroenerģijas padeves pārtraukumus Kijevā, tās apkārtnē, kā arī Odesas un Dņepropetrovskas apgabalos.
Ukrainas enerģētikas ministrs Hermans Galuščenko sacīja, ka strāvas padeves pārtraukumi visvairāk skāruši Kijevas, Odesas un Vinnicas reģionus.