Vītinātos produktus esam pieraduši uzskatīt par īpašām un arī cenas ziņā dārgām delikatesēm, bet tas bieži vien ir tikai apstrādes procesā radušos apstākļu dēļ, jo ikviena produkta galvenā sastāvdaļa ir ūdens, kuru vītināšanas procesā iztvaicē un jaunais svars arī nosaka galaprodukta cenu.
Runājot par šādi vītinātām plūmēm, to pielietojums kulinārijā ir visai daudzpusīgs, piemēram, tās lieliski aizvieto vītinātos tomātus un šādi sagatavotas būs arī lieliska uzkoda un auksto gaļas ēdienu papildinājums.
Izmantosim plūmes, sāli, itāļu garšaugu maisījumu, ķiplokus un olīveļļu vai ar augu eļļu (1 : 1) papildinātu olīveļļu.
Plūmes ļoti rūpīgi sagatavojam – nomazgājam, pārgriežam pusītēs, izņemam kauliņus, likvidējam bojātās ogas, bet atlasītās izkārtojam ar cepampapīru ieklātā cepešpannā ar griezuma vietu augšpusē. Pārkaisām ar sāli, garšvielām un 100 – 120 grādos kaltējam cepeškrāsnī 2 – 3 stundas. Procesa laikā nodrošinām kaut nelielu spraudziņu krāsns durvīs – piemēram, ievietojam karotes kātiņu. Procesu par pabeigtu uzskatīsim, kad caurdurot ar, piemēram, zobu kociņu, no plūmēm vairs neizdalās šķidrums.
Sagatavojam sausu burciņu un nesteidzoties, secīgi piepildām to – vispirms plāni sagrieztas ķiploka daiviņas (daudzums pēc vēlmes), tad kaltētās plūmes, virsū garšvielas un tādā veidā, bet pēc iespējas blīvāk, aizpildām visu burciņu. Noslēgumā pielejam olīveļļu, aizvākojam, liekam ledusskapī un pirmo degustāciju varam veikt pēc vismaz pāris dienām.