Jūsu iedvesmai esam sagatavojuši jaunu galeriju ar 25 interesantām idejām nelielai virtuvei un tās ievadā atkal daži noderīgi padomi. Pirms esat uzsākuši mainīt savas virtuves iekārtojumu, pavadiet kādu vakaru vajadzību novērtēšanai. Apsveriet, kādu jūs to vēlaties, un cik daudz laika tajā pavadīsiet. Vai tā būs vieta, kurā tikai gatavosiet, retu reizi pusdienosiet, vai arī vēlaties to veidot par centrālo satikšanās vietu jūsu ģimenei un draugiem? No tā būs atkarīgs gan virtuves zonējums, gan dažādo virtuves ierīču daudzums tajā.
Virtuves plānojums nenoliedzami atkarīgs no platības, un tās iekārtojumā parasti ievēro zonēšanas principu. To, cik daudz skapju un plauktu, ka arī ledusskapja lielumu, noteiks tas, cik lielā skaitā un cik maltītes jūs ieturēsiet mājās, cik bieži iepirksieties un kādus produktus (svaigus, saldētus vai pusfabrikātus) izmantosiet gatavošanas procesā. Šie paši kritēriji svarīgi arī darba virsmu izvietojumam un garumam, jo, nenoliedzami, svaigu produktu sagatavošanai nepieciešams daudz vairāk vietas kā pusfabrikātu gatavošanā.
Apdomājiet, lai visas ēdiena gatavošanā izmantojamās ierīces atrastos pa rokai : lai ikdienā izmantojamos virtuves kombainus, tosterus, sulu spiedes varētu turēt pastāvīgi pieslēgtus kontaktligzdām; lai virtuves piederumi, katli un pannas atrastos tuvu plītij; lai naži un griežamie dēlīši atrastos netālu no produktu sagriešanas vietas; lai ikdienā lietojamie pusdienu trauki atrastos tuvu ēdamzonai un trauku mazgāšanas vietai.
Retāk lietojamo ierīču uzglabāšanai varēsiet izmantot augstākos plauktus, atvēliet vietu tīrīšanas līdzekļiem un atkritumu savākšanai. Apsveriet iespēju izveidot kādas darba virsmas ar skatu uz telpu, ja esat sabiedrisks cilvēks, vai varbūt vēlaties vērties laukā.
virtuves36