Lasītāju iedvesmai piedāvājam 25 fotogrāfijas jaunajā virtuvju ideju galerijā , bet tās ievadā atkal daži padomi. Pirmajā brīdī šķietami tik nesvarīga detaļa, kā rokturis , spēj radikāli mainīt virtuves mēbeļu dizainu un izskatu. Tāpēc šai detaļai ir jāpievērš pienācīga uzmanība. Ar rokturu izvēli nesteidzieties. Atkarībā no virtuves modeļa un stila tie var būt prizmveida, sfēriski, cilindriski, lokveida, podziņas, skavveida vai stieņveida. Arī izmantotie materiāli un apdare var būt visdažādākā – misiņa, niķelēti, hromēti, hroma un vanādija sakausējums, apzeltīti, stikla, porcelāna, koka, senatnīgas alvas vai misiņa – visus pat neuzskaitīsi. Tie var būt novietoti gan horizontāli, gan vertikāli, pie tam, šobrīd dominē horizontālā novietojuma rokturi, kas ir arī ērtāki darbībā.
Ja jums ir iepatikušies izsmalcināti rokturi un jūs neesat pārliecināti, kā tādi izskatīsies jūsu virtuvē, labāk mainiet savu izvēli par labu vienkāršākiem un tradicionālākiem – jūs nevilsieties. Varbūt jūsu virtuves stilam labāk piestāvēs durtiņas bez rokturīšiem – to atvēršanas mehānisms paredz vieglu spiedienu durtiņu apakšējā daļā?
Un nu par kādu neredzamo knifiņu, kam jāstrādā labi un klusi – par eņģēm . Apmeklējiet virtuves mēbeļu salonus un pamēģiniet pavirināt dažādu virtuves iekārtu durtiņas – jau diezgan drīz jūs spēsiet atšķirt dažādu eņģu veidus. Svarīgi, lai atvērtas durvis paliktu tajā stāvoklī, kādā jūs tās esat atvēruši. Durvju eņģes ir atšķirīgas koka, metāla vai stikla durvīm, to atvēršanās leņķis arī ir arī 95, 110 , 125 un 165 grādi . Labas eņģes ir paredzētas 8000 atvēršanas cikliem – ja jūs vidēji 7 reizes dienā atvērsiet virtuves skapīša durvis, tad šādas eņģes jums kalpos vismaz gadus trīsdesmit.
virtuves26