Virtuves dizainam un interjeram veltīto aprakstu sērijā šoreiz vēl nedaudz noderīgas informācijas par gaisa nosūcējiem , bet raksta beigās atkal jauna galerija ar 20 interesantām idejām dažāda izmēra virtuvēm.
Nosūcējs ar ārējo izvadu tomēr nodrošina labāku gaisa apmaiņu. Komplektu veido ierīces korpuss, ventilators, papildierīces, gaisa vadi un pretnoplūdes ventiļi. Izgarojumus virs plītīm savāc atvere. Jo tā zemāka, jo efektīvāka. Tvaika nosūcēju virtuvē izveido kā atsevišķu interjera detaļu vai iebūvē kopējā mēbeļu sistēmā. To regulē ar taustiņiem, sensoriem vai tālvadības pulti. Siltuma, temperatūras un mitruma sensori saimniecei ļauj atteikties no jebkādas pašdarbības.
Dārgākie nosūcēju modeļi rotā virtuvi kā dizaina priekšmets. Kustību sensors iededz gaismu, jau ienākot virtuvē. Ir pat modeļi ar iebūvētiem televizoriem vai laika stacijām, kuras rāda atmosfēras temperatūru, mitruma līmeni un spiedienu. Dažus var izmantot arī recirkulācijas režīmā.
Mazai virtuvei pietiek ar 130 – 200 m3/h nosūcēju, lielākai jau vajag 200 līdz 700 m3/h. Ja virtuve apvienota ar viesistabu, jāpierēķina vēl 30 % jaudas. Ja nosūcējs aprīkots ar sarežģītās konstrukcijas gaisa vadu, uz katru līkumu pierēķina vēl 10 %.
Vēlams iegādāties ierīci ar 20 % jaudas rezervi. Tā noder ārkārtas gadījumam un normāla trokšņu līmeņa saglabāšanai. Turpinājums sekos!
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!